Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Amerikából öröklök jelentős...

Ha Amerikából öröklök jelentős mennyiségű pénzt (több tízmilliót) de már az ottani szabályoknak megfelelően leadózott összeget kapom meg. Itt Magyarországon is kell fizetnem valamit utána? Vagy ez nem minősül bevételnek, jövedelemnek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Amerikában örökösödési adót fizetsz:itthon pedig jövedelemadót kell fizetned.A kettő nem ugyanaz.
2009. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért akarod hazahozni ?

Nyiss egy amerikai bankszámlát.

Nézz utána, hogy a magyar hatóságok kapnak-e hivatalos értesítést róla.

2009. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a magyar hatóságok tudnak róla, mert szabályos itthoni hagyatéki tárgyalás is volt. Viszont korábban hallottam a kettős adóztatásról, ami elkerülendő, mivel szabálytalan! Most tényleg mégis hányszor adózzak?? Hogy is van ez?
2009. okt. 25. 11:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Az itthoni örökség után sem kell jövedelemadót fizetni. Miért kellene ez után? Az örökség nem jövedelem.
2009. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsótól kérdezném, hogy ez mennyire biztos? Manapság minden után adózunk Magyarországon, gondoljunk csak a lakás vásárláskor megfizetendő vagyonszerzési illetékre...Miért pont ezt hagynák ki? Remélem igazad lesz, én örülnék neki!
2009. okt. 26. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég sok bevallást csináltam, de egyikben sem volt ilyen, hogy örökölt jövedelem, mert az nem jövedelem. Azért kell illetéket fizetni. A nyomtatványban sincs ilyennek helye, de szerintem semmi logika nem lenne benne. Az egy más kategória.
2009. okt. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ most egy kicsit megnyugodtam. Mivel az örökség összege nem kevés, nem bánom hogy nem kell adóznom belőle...
2009. okt. 27. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:

NAgyon ne nyugodj meg mert ha nem jövedelemadót fizettetnek akkor majd kivetik ráa vagyonszerzési adót amit egy 15 éves kocsira is kivetnek akár...


Mindegy minek hívják!! Én sem hoznám haza a helyedben a pénzt!!


Elég az hogyha le tudod hívni a bankszámládról kintről egy kártyával!!

2009. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Tanulj a nagyoktól!!


Ide nem behoznak pénzt hanem ami itt összegyűlik még azt is kiviszik oda ahová az apeh keze nem ér el!!

2009. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!