Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiknél lehet vagyonosodási...

Kiknél lehet vagyonosodási viszgálatot/eljárást indítani? Mi alapján indítják el?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy csak cégeknél, vagy magánvállalkozóknál lehet ilyet csinálni."Mezei" embertől is?
2008. jún. 27. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig csak feljelentés alapján de most már szúrópróba szerűen csinálják. Bárki sorra kerülhet. És van miért aggódni, mert nincs olyan aki valamit ne vétene. Vannak kifejezetten erre szakososdott tanásadók akik segítenek, ha az ember ilyen vizsgálat alá kerül. Érdemes utánanézni a neten.
2008. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ!Úgy tűnik senki sincs biztonságban...De milyen dolog az, hogy "szurokpróba"-szerűen??Szegényekhez is becsengetnek?
2008. jún. 27. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem bárkihez, csak aki ingatlant, autót vett vagy a bank jelezte (mert kötelező jelezniük), hogy 3 millió feletti pénzmozgás volt a számlájukon. Szegény nyugdíjas szomszédomat nem fogják zaklatni, ha nem tartozik ebbe a korbe. De ha a férje után örökölt ház miatt illetéket kellett fizetnie akkor simán.

Nem vagyok szakértő, én is csak olvastam róla. :)

2008. jún. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagyonosodási vizsgálatra az apehnál lévő adatok (bevallások, munkáltatói adatszolgáltatás stb.) alapján választanak ki embereket, vagy például ha egy társas vállalkozás tagja "kölcsönt" ad a vállalkozásnak, megnézik miből adta, ha a bevallásásban nincs annyi jövedelme, ilyen esetekre kell gondolni, olyan helyen vizsgálódnak ahol valószínűsíthetően találnak is valamit. Nem csak vaktában tüzelnek.
2008. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!