Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik ha nem fizetem be...

Mi történik ha nem fizetem be az illetéket?

Figyelt kérdés
2008. jún. 30. 14:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ugyanis már 230ezret befizettem mert több adásvétel után jutottam az ingatlanhoz és még 90ezret követelnek. Én januárba megkértem a mérséklést és eddig vártak a válasszal ami elutasításra került mert fogok visszakapni adót és azt írták hogy abból fizessem ki!
2008. jún. 30. 14:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj átvezeteést, ami azt jelenti hogy ha szja-ból vagy áfá-ból kapsz vissza akkor arról a számláról átrakják az illeték számládra, így nem kell megvárnimíg visszakapod és utánna befizetni. Egyébként ha nem fizeted ba akkor késedelmi pótlékot számítanak fel, akkor is ha beadtad a mérséklésre a kérelmet és elutasították és közben lejárt a befizetési határidő és ugye nem fizetted be.
2008. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak itt az a problémám hogy miért van az hogy egyes emberek megkapják a mérséklést meg az "elengedést" más meg nem én is szorult helyzetbe vagyok a férjemnek nincs állása és még sorolhatnám! És pofátlanul meg várják az adó visszatérítés idejét a mai napig nem utalták az adómat pedig több mint 2hója beküldtem már!! Ez a magyar rendszer Izaura rendszer!
2008. jún. 30. 14:32
 4/7 A kérdező kommentje:
A nyakamat odateszem hogy most hogy aláírtam a levelet 3 nap múlva a számlámon lesz a pénz még arról is gondoskodtak hogy addig ne utalják amíg ki nem jön az illeték hivatalból a levél! Nem baj az a lényeg hogy a kormányzati autót 4 milcsiért festetik át mert szar a színe! A magyar meg dögöljön éhen!
2008. jún. 30. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipp, ha nagyon rossz körülményeket festesz le, akkor nem adják meg a mérséklést, csak akkor ha átmeneti a fizetésképtelenség, tehát van remény hogy megkapják a pénzt, szóval az sem jó, ha nagyon szörnyű körülményeket írsz re, az arany középút jön be ennél e kérelemnél, meg az is számít mennyit kell fizetni, sok indentől függ.

Ezeket tapasztalatból mondom.

2008. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszömöm a segítségedet ez a z egész rendszer kiborít!
2008. júl. 1. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:

a kollégámnak illetéktartozás miatt az apeh letiltotta a fizetését - egyetlen fillért se kapott az egyik hónapban, és csak lesett szegény, hogy nem tud semmit tenni ellene :(

nekem most utasították el a részletfizetési kérelmemet, mert szerintük el kéne adnom az autómat, és abból befizetni az illetéket (az nem zavarja őket, hogy az autó is hitelből van és a kérelembe bele is írtam a kiadásaim közé)

2009. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!