Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Közalkalmazottként dolgozom,...

Közalkalmazottként dolgozom, lehetek e alkalmi munkavállaló? Kell e utána adóznom?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 12:02
 1/4 Carragher_x ***** válasza:

Természetesen foglalkoztathatnak egyszerűsített foglalkoztatás keretében.

Amennyiben az egyszerűsített foglalkoztatásból származó kereseted nem haladja meg a mentesített keretösszeget, úgy nem kell bevallani, amennyiben meghaladja, akkor az adóbevallásodban a keretösszeget meghaladó részt kell bevallani.

A mentesített keretösszeg a foglalkoztatás naptári napjai számának és a kötelező legkisebb munkabér napibérként meghatározott összegének (4510 Ft) szorzata.

2013. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A neten utána néztem, én is így értelmeztem,de egy általam megkérdezett könyvelő azt mondta, hogy közalkalmazott egyszerűsített foglalkoztatásra nem alkalmazható.Törvényi hátteret ki tud nekem írni?
2013. aug. 20. 13:30
 3/4 Carragher_x ***** válasza:

A könyvelőd vagy nagyon hülye vagy elbeszéltetek egymás mellett. Egyszerűsített foglalkoztatási forma nem létesíthető

"a közszolgálati tisztviselőkről szóló tv.6

1. § e) pontjában, valamint a

közalkalmazottak jogállásáról szóló tv.

7

1. § (1) bekezdésében

meghatározott munkáltató által az alaptevékenységébe tartozó feladatai

ellátására."


Vagyis egyszerűsített foglalkoztatással nem foglalkoztathatnak közalkalmazottként. Teszem azt nem lehetsz egyszerűsített foglalkoztatottként tanár, ugyanakkor ha tanárként dolgozol az égvilágon semmi akadálya, hogy egyszerűsített foglalkoztatottként dolgozz egy másik munkakörben is alkalmanként, teszem azt pultosként.

2013. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Én is így gondoltam.
2013. aug. 20. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!