Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kell adóznom ha havi...

Mennyit kell adóznom ha havi 15 ezerért kiadok egy ingatlant?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha magánszemélyként magánszemélynek akkor 16% szja-t saját bevallás szerint az SZJA bevallásodban.
2013. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De negyedévenként előre kell fizetni vagy be kell jelenteni vagy hogy működik ez?

Tehát ha kiadom valakinek a házat majd két nap múlva feljelentenek akkor mivel bizonyítom hogy én akartam adózni vagy hogyis van ez? Mi a pontos menete?

2013. szept. 14. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell sehova bejelentened, de nem árt, ha van róla szerződés a két fél között.

Ha valaki feljelent, ugysem "rögtön" szállna meg a hatóság, hanem mondjuk negyedév múlva.

Az ingatlan bérbadásból szerzett jövedelem után negyedévente SZJA-előleg fizetési kötelezettséged van. Minden elmúlt negyedév után ki kell számolnod belőle a jövedelmed, és annak 16 %-át adóelőleg címén az államnak megfizetni. Negyedévet követő hó 12-ig.

Év végén pedig bevallani, és ha lesz, akkor rendezni az SZJA különbözetet.


Az adózás sem ilyen egyszerű. Ugyanis több varia lehetséges. Van bevétel, költség, jövedelem. A jövedelem meghatározása kétféle lehet a költségelszámolás módja szerint. Tételes, vagy 10 % költséghányados. Az sem mindegy, hogy a lakás rezsije mikor számít bele a Te bevételedbe, és mikor nem. Mit vonhatsz le költségként, és mit nem.

Éppen ezért nem árt, ha előtte végigolvasod a következőt:

[link]

Ha ez után is van kérdésed, akkor tedd fel...

2013. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kittycica1987 válasza:
Ezt pont a minap hallottam a tv-ben. Ha nem éri el az 1 milliót a bevétel évente, tehát ebben az esetben is, levonod a 10 %-ot és a maradék utàn kell befizetni az Szja-t tehát a 16 százalékot. Egyéb fizetendő nincs.
2013. szept. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én pont ennyiért adom bérbe a lakásomat, s mivel egy vállalkozás bejegyzett telephelyeként használják, minden hónapban számlát adok az összegről, illetve külön feltüntetem az SZJA-t (16%, mert nem éri el a jövedelem az egymilliót). A bérlő az SZJA összegével kevesebbet fizet, viszont minden hónapban az én SZJA-mat is befizeti és lejelenti. Éves adóbevalláskor csak be kell írnom pluszban ezt a jövedelmet, de már nem kell semmit fizetnem.
2013. szept. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha szerződést írsz, a rezsi ne legyen benne a bérleti díjban, mert akkor az után is kell adózni!
2013. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!