Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített készpénzfizetés...

Egyszerűsített készpénzfizetési számlánál melyik színűt kell átnyújtani a vevőnek?

Figyelt kérdés
Van egy fekete, aztán egy zöldes és végül egy piros, amire az van írva, hogy ÁFA-elszámolásra nem alkalmazható. Sajnos eddig nem volt dolgom számlaadással, így most tanulnám élesben, ugyanis hamarosan ki kell töltenem életem első ilyenjét. Ha megírom az első (fekete) betűs lapot, akkor gondolom az átkerül a zöldesre és a pirosra is. Melyiket kellene végül kitépnem és átnyújtanom?

2013. szept. 18. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindig az első példány a vevőé.

A második megy a könyvelésnek.

A harmadik a tőpéldány, az a tömbben marad.

2013. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még ha lehetne, annyi kérdésem lenne, hogy ugyancsak ennél a típusú számlánál, a vevő adószámát minden esetben oda kell írnom? A kezembe adott számlatömbben már ki van töltve egy lap, de ott nincs feltüntetve, viszont neten keresgélve a mintákat, oda van írva.


Másik kérdésem, az 1 soros Nyugtával kapcsolatos. Az "Átvettem:" részhez aláírásként a vevővel kell aláíratnom, vagy a kiállító aláírása kell oda? Én ezt egyértelműnek gondolnám, hogy a vevővel kell aláíratnom, de a felettesem azt mondta, hogy a kiállítónak (azaz nekem) az aláírása megy oda. Nagyon szét szórt az úr, én pedig nem szeretném elrontani, hogy aztán én legyek a hibás.

2013. szept. 18. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy közbeszerzéses pályázatnál például a benyújtott számlákra kötelező ráírni a számlakibocsátó, valamint a vevő adószámát is, csak úgy fogadják be.

Egy időben volt, hogy az egyéni vállalkozók vállalkozói engedélyének a számát is fel kellett tüntetni, gondolom adóellenőrzésnél az "összefuttatás" végett, de azt az egyéni vállalkozó állította ki.


Egyébként szerintem most sem kötelező. Magánszemély esetén meg szinte kivitelezhetetlen... (nekik amúgy is adóazonosító jelük van, nem pedig adószámuk).


Az átvettem résznél - logikusan - nem Neked kell aláírnod, hanem annak, akinek átadtad. Bár én nem emlékszem, hogy lenne egy ilyen rész ott.:)


Belinkelek egy oldalt, nagyon klasszul le van írva, hogy melyek a kötelező elemek, valamint a KIVÉTELEK is!

[link]

2013. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vevő adószámát csak akkor kell feltüntetni, ha

- fordított adózás van

- közösségen belüli értékesítésnél a partner rendelkezik EUs adószámmal

- az áthárított ÁFA összege meghaladja a 2 millió forintot


A nyugtánál nem a vevőnek kell aláírnia, hanem neked. Ezzel igazolod, hogy te vetted át a pénzt.

Ha a cég pénztárgép használatára kötelezett, akkor csak bizonyos esetekben használhatsz kézi kiállítású nyugtát.

2013. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!