Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás-e? Egy ingatlant...

Adócsalás-e? Egy ingatlant pár éve 3 millióért adtam el, és menet közben kiderült (bírósági úton), hogy leplezett szerződéssel 4 millió volt a vétel ár. Mire számíthatok a NAV felől? (még nem jogerős az ítélet)

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 15:20
1 2
 1/11 Flector 67 ***** válasza:

Hogyhogy leplezett szerződéssel?

NAV biztos érdeklődni fog majd. Mióta volt tulajdonodban az ingatlan?

2013. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak 3 milliót írtunk az adásvételibe, 1 millióról kölcsönadásit írtunk,( hogy minél kevesebb adót fizessek )mintha én adtam volna kölcsön, de sajna egyéb okokból kiderült (most nem részletezném)az ingatlan bő 1 hónapig volt az enyém.
2013. szept. 30. 18:06
 3/11 Flector 67 ***** válasza:
Hát akkor a nav bizony kutakodhat. És számíthatsz egy csepp büntetésre.
2013. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írod a kommentedben: "(hogy minél kevesebb adót fizessünk)"

És ezek után, előtt még megkérdezed, hogy adócsalás-e?


Te is tudod, ezek szerint már akkor is tudtad, hogy ez bizony adócsalás.

Ha akkor az ingatlanértékesítés adója 20 % volt, akkor az 1 millió 20 %-a = 200 ezer, a bírság, büntetés 50 % = 100 ezer, az összesen 300 ezer, a késedelmi pótlék ekkora összegnél (most csak úgy kb.sacc =) további 100 ezer. Szóval az 1 milliónak úgy néz ki most ugrik a fele!

2013. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
akkoriban jó ötletnek tűnt, és nem én volnék az első aki ilyet csinál
2013. szept. 30. 19:17
 6/11 Flector 67 ***** válasza:
Jó ötlet is, csak ésszel kell csinálni.
2013. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valaki felnyomott. Ha más nem, egy "tisztességes, törvénytisztelő adófizető honpolgár" tudomást szerzett róla, most esetleg csúnyán nézett rá a kakasod, vagy megugatta a kutyád, stb. stb.
2013. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 400-500 ezres bírsággal meguszod, már jól jártál, ha akarnak tartank egy teljes vagyonviszgálatot is, és ott biztos borulni fog a bili.
2013. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor is ha pénzt még nem kaptam meg a vevőtől? (ill nem mindet)
2013. okt. 2. 12:27
 10/11 Flector 67 ***** válasza:
_Nem értem miért írtatok kölcsönadásit. Ez hiba volt, ugyanis nyoma van. És ha a kölcsönadásiban az van, hogy ő neked azt az összeget már kölcsön adta, akkor senkit nem érdekel, hogy a valóságban megkaptad-e.
2013. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!