Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy esetleges NAV ellenőrzés...

Egy esetleges NAV ellenőrzés kiterjed az értékpapírokra, takarékbetétekre stb. is?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha teljes vagyonvizsgálat van, és egyeltalán hogyan jönnek rá, hogy van, vagy hol van?
2013. nov. 15. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pl. onnan, hogy ahol vetted oket, ott lejelentik a NAV-nak...
2013. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam ha több helyen van mondjuk 1 milla. de elvileg ezt az adóbevallásban is fel kellene tüntetni hogy egy adott évben tettem "félre" bizonyos összegeket? én erre gondoltam hogy ezeket hogyan tudják meg.
2013. nov. 15. 17:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Onnan tudják meg, hogy lejelentik, ahogy az első is mondta. Megveszel egy 100 ezres kötvényt arról lejelenti a bank, hogy Gipsz Jabab vett egy 100 ezreset ezen a sorszámon.
2013. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mégis mit gondoltál, vagyonvizsgálatnál csak azt nézik, mennyi pénz van éppen a pénztárcádban? :) Egyébként sajna a bankoknak jelenteniük kell minden nagyobb pénzmozgást, illetve vagyonvizsgálatnál eleve lekérdezik a bankokat, van-e náluk pénzed. Ezt én sem tartom teljesen korrektnek, függetlenül attól, hogy nincs komolyabb megtakarításom, mert én a bank ügyfele vagyok, a bank egy szolgáltató, és hűséggel tartozna nekem, nem szabadna kiadnia senkinek semmi infót rólam, még az államnak sem. Ez amúgy Svájcban sokáig így is volt, csak mostanában kezdtek nemzetközi nyomásra ők is változtatni rajta.
2013. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
tehát ha az elmúlt évre nem vallottam be, számíthatok valami büntire? mert eddig semmi sem jött.
2013. nov. 15. 17:42
 6/12 anonim ***** válasza:
mit nem vallottál be
2013. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
pl. hogy év közben betettem, vagy lekötöttem x összeget.
2013. nov. 15. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi nem érthető azon, hogy a bank lejelenti rögtön?
2013. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a lekotott osszeg a bankszamladrol kerult oda. a betett osszegrol a NAV mar regesreg tud, ha ellenorzes van, siman megkerdezhetik, hogy honnan volt a penz, amit betettel. ha meglevo osszeget kotsz le, az nem jovedelem, az mar a sajat penzed volt, ez nem szamit.


de ismetlem, egy NAV ellenorzes eseten siman lekerik a bankodtol az elmult x ido kivulrol erkezo (atutalas, vagy kp befizetes) penzmozgasait, es megkernek, hogy igazold honnan volt a penz.

2013. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lényeg az, hogy ma minden bank, hitelintézet, állami pénzforgalmi cég minden pénzmozgást bejelent a NAV-nak és 500 000 Ft felett simán vizsgálódnak
2013. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!