Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Volt munkáltatóm nem adja ki...

Kasska kérdése:

Volt munkáltatóm nem adja ki a "leszámolós papírjaimat". Már lenne új munkahelyem, de ott nagyon kérik. Hová fordulhatok, hogy gyorsan rendeződjön az ügy?

Figyelt kérdés

A volt munkáltatóm egyéni vállalkozó, akit leszámolásom után

nem lehet elérni. Az új munkahelyen hogyan tudok kezdeni?

A volt főnökömmel való konzultációt ne javasoljátok, sms-t nem olvas, telefont nem vesz, lakásba, irodába nem enged be.

Egy vékony fiatal lány vagyok, nem igazán ijed meg tőlem.

Erőszakra természetesen nem is gondoltam.

Kérem segítségeteket. Melyik szervhez mehetek panaszra?

Rendesen be voltam jelentve.


2013. nov. 18. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

munkaügyi bíróság.

NAV.

OEP.

2013. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj be abba a munkaügyi központba, ahova tartozol és ott érdeklődj, hogy ilyenkor mi a teendő. Ők biztosan tudnak neked segíteni.
2013. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tértivevenyes levélben kérd az iratok elpostazasat 5 napon belül es fogalmazd bele, hogy ha nem, akkor a munkaügyi bírósághoz fordulsz.
2013. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkaügyi Felügyelőség az illetékes. Ők járnak el ilyen ügyben. Teszel bejelentést, jegyzőkönyvet vesznek fel, és az alapján intézkednek.

Én is így jártam, az Édesanyámmal, 2 héten belül küldték a papírokat, pénzt. Hogy hogyan találták meg a munkáltatót, azt nem tudom, de nem is érdekel...


Egyébként, nem feltétlenül kell, hogy a másik helyen meglegyenek a leszámolási papírjaid. Anélkül is lehet dolgozni, ugyanis többes jogviszonyban lévő munkavállalónál nincsenek "leszámolási" papírok, mégis tud munkaszerződést kötni egy másik helyen. Az a munkáltató, aki erre hivatkozva nem foglalkoztat, rugalmatlan, és nincs teljesen tisztában a törvényekkel.

2013. nov. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!