Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 1,5 millió Ft-os tartozásom...

Ha 1,5 millió Ft-os tartozásom van a NAV felé akkor mennyi idő után foglalnak le ingóságot illetve ingatlant?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam kézhez egy levelet egy másik hivataltól, amely szerint a 1,5 milló forintos tartozásom behajtása érdekében felkeresték a Nemzeti Adóhivatalt.

Az én nevemen van jelenleg egy 10 éves autó és egy külterületi "zártkert" besorolású ingatlan.

A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után foglalhatják le ezeket? Valamint melyikkel kezdik a lefoglalást? Az is lehet, hogy egyszerre mindkettővel?

Az ügyben, közvetlenül a NAV-tól levelet illetve egyéb megkeresést még nem kaptam.



2013. dec. 2. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Élőszőr a fizetésed 33% fogják tiltani ha az nem jár eredménnyel utána árvereznek az a legutolsó.
2013. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És abban az esetben mi van, ha nem rendelkezem állandó jövedelemmel? Ráadásul a jövedelmemet (azt ami van) sem bankszámlára kapom.
2013. dec. 2. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Az mindegy hogy kapod a fizetésed. A munkáltatódnak megy a levél, hogy tiltsa le a fizetésed 33%-át, és utalja nekik. Ha nincs bejelentett munkahelyed, vagy csak alkalmi munkáid vannak, tehát nem vezet eredményre, akkor mennek tovább. Hogy ez mennyi idő, azt nem tudom.
2013. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!