Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki-valakik az én saját...

Zsoboy kérdése:

Ha valaki-valakik az én saját bankszámlámra adományként utalnak egy bizonyos összeget pl pár ezer forintot, azért, hogy megsegítsenek adóköteles a kapott összeg?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ajándékozásnak hívják, mivel nem alapítvány vagy, te nem kaphatsz adómányt.

Nekik kell utána adót fizetni, neked nem. De erre szerintem felesleges.

2013. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Adományt csak alapítvány kaphat. Ha neked utalgatnak pénzt, azután adóznod kell, illetve számlát kell kiállítanod róla. Persze nem mindegy, mekkora összegről van szó. Ha néhány barátod párezrenként összedob neked mondjuk egy okostelefonra elég pénzt karácsonyra, azzal a kutya nem fog foglalkozni (bár minden szempontból előnyösebb, ha inkább a kezedbe nyomnak készpénzt). De ha idegenektől többszázezres-milliós összegeket akarsz így összegyűjteni, akkor komoly problémád lesz belőle az adóhivatalnál.
2013. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!