Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény esetében...

Noemi1230 kérdése:

Családi adókedvezmény esetében év elején kötelezhet a munkáltató a nyilatkozat leadására?

Figyelt kérdés
Az adóbevalláskor szeretném egy összegben visszaigényelni a két lányom után járó családi kedvezményt és úgy gondoltam, sem én, sem a férjem nem adjuk le a nyilatkozatos papírt a munkáltatónak,de most azt mondják kötelező leadni.

2014. jan. 20. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
10%
Nem kötelező! Akkor kell leadni, ha kéred, jogodban áll nem havonta, hanem egyösszegben adóbevalláskor érvényesíteni. Amúgy nálunk is ez a helyzet. A férjem munkáltatója normális, nem hülyéskednek ezen, de ahol én vagyok, ott szintén követelik. Egyszerűen nem fogják fel, hogy csak igénylő nyilatkozat létezik, és ha azt leadom, akkor azzal havonta érvényesítem, de én nem azt szeretném. Úgyhogy mivel nem hagytak békén, írtam egy papírt, hogy nem kívánom érvényesíteni, és kész. Azzal beérték.
2014. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,azt hiszem én is ezt teszem.
2014. jan. 20. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!