Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ajándékozási illeték?

Ha 150 ezer forint alatti összeget adok ajándékba, akkor tudom, nem kell illetéket fizetnie az ajándékozottnak, viszont az a kérdésem, hogy az alkalmak számára vonatkozik valamilyen korlátozás? Vagy gyakorlatilag akárhányszor megtehetem?

2014. jan. 28. 20:57  Privát üzenet  

A válasz
Sajnos még nem érkezett válasz.

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Létezik még örökösödéi és ajándékozási illeték?
Ingatlan kettős ajándékozása esetén : Testvér 1-ről a Szülőre majd a szülőről a Testvér 2-re kell -e illetéket / adót fozetni, illetve mennyi időnek kell eltelnie a kettő...
Mennyi az ajándékozási illeték ingatlan esetén?
Az ajándékozási illeték és a tulajdonjogi illeték az egy és ugyanaz vagy külön-külön mind a kettőt bekell fizetni?
A férjem számlájáról vonják a lakáshitelt, ám az ő fizetése az én számlámra érkezik (egyéb okok miatt). Én mindig átutalom a szükséges összeget a számlájára. Ez után ugye nem...
Október óta mért nem kaptam válasz levelet, csekket az illeték hivataltol az ajándékozási illeték fizetéséröl?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!