Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltatóm (közalkalmazott...

A munkáltatóm (közalkalmazott vagyok) nem vette figyelembe a családi adókedvezmény igénybevételéhez kitöltött nyilatkozatomat és kevesebb bért kaptam, még megkaphatom hó közi kifizetéssel, vagy csak jövőre?

Figyelt kérdés
Nem is voltak hajlandóak utánanézni,hogy miért és másik kolléganő szintén így járt. Megoldási javaslatként merült fel,hogy a következő havi bért várjam meg és ha az is kevesebb akkor esetleg intézkednek, utánanéznek.A mostani bérrel nem utalt összegre azt mondták,hogy jó lesz az jövőre is :( ... van még mód az e havi adókedvezményt (amit ma kellett volna kapnom a béremmel) e hónapban megkapnom?
2014. febr. 4. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikkor igényeltétek,lehet még nem futott le hivatalosan. Év végi adóbevallásban utolag igényelhető majd.
2014. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bioforge válasza:

Sziasztok!


Én sem kaptam meg a családi kedvezményt. Egész hónapban túlóráztam, hétvégén is, 1 hónap múlva jön a baba és 98ezer forinttal kaptam kevesebbet. A munkáltató hibájából adódóan... Mit lehet ilyenkor tenni?

2014. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én csak annyiban tudok segíteni, hogy én is így jártam,h. hiába adtam le a papírt időben, nem kaptam meg a családi adókedvezményt. Rákérdeztem,h. ez hogyan történhetett, amire azt a választ kaptam, hogy a nyilatkozatot, amit ki kellett tölteni, azon nem szerepel a gyermek TAJ száma (ezt nem is kérték a nyomtatványon!!!) és ennek hiányában nem tudták figyelembe venni... Nyeltem egy nagyot és úgy döntöttem, majd utólag igénylem vissza.

Hogy ez a magyarázat igaz-e vagy sem, mindenki döntse el maga, nekem ezzel indokolták.

Az e havi adókedvezményt már biztosan nem fogod megkapni, adóbevallásban visszaigényelheted.

2014. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!