Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalásnak minősül?

Adócsalásnak minősül?

Figyelt kérdés
Adócsalásnak minősül az, ha az ex férjem helyettem és a tudtom nélkül vette fel a családi adókedvezményt? PAPÍRON Nála volt a gyerek, de gyakorlatilag (életvitelszerűen) nálam.
2014. febr. 9. 10:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Én is mondhatnám hogy a gyerek nálam volt....van róla papír? Nincs. Ennyi.
2014. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Már miért ne lenne? Bírósági papír van róla!
2014. febr. 9. 10:41
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek igaza van... ha neked ez ekkora problémát okoz, akkor szépen jelentsd be hozzád a gyereket, vedd fel te az adókedvezményt... vagy neked nincs is kereseted amiből megkapnád? akkor meg próbálj normálisan leülni és beszélni az ex férjeddel járjon mindenki jól.. felezzétek el a pénzt...
2014. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
neked mi a lakcímed? te átjelentkeztél de a gyereket nem jelentetted be másik lakcímre? nekem az első dolgom az volt mikor elköltöztem, hogy mindegyikünknek új lakcímkártyát csináltattam...
2014. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Először azt írod, hogy papíron nála vannak a gyerekek, utána meg azt hogy papír van róla, hogy nálad vannak. Akkor most hogy van???? Gondolom neked nincs is annyi jövedelmed amiből tudnád érvényesíteni az adójóváírást, a volt férjedtől meg sajnálod. Igaza van a második kérdezőnek, miért nem beszélitek meg?
2014. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Papíron nála volt, jogosult rá.

Azt miért nem kérdezed, csalás-e, hogy nálad van, amikor nála kellene lennie?

2014. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

"Adócsalásnak minősül?"

a jelenleg hatályos adótörvények szerint, egyértelműen NEM.

(próbálj meg más "fogást" találni az exeden...)

2014. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Tudtod nélkül hogyan tudta igényelni? Most igényletem és a férjem munkahelyével is le kellett pecsételtetni, hogy ők nem veszik igénybe, illetve neki is alá kellett írnia, hogy a beleegyezésével történik. Valami sántít a sztoriban.
2014. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy, hogy a kérdezőnek nincs munkahelye. Akinek nincs munkahelye, ott csak az egyik szülőnek kell pecsételtetni.
2014. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
" Először azt írod, hogy papíron nála vannak a gyerekek, utána meg azt hogy papír van róla, hogy nálad vannak" - gondolom ez úgy van, hogy van hivatalos papír, hogy az anyáé a felügyeleti jog, elköltöztek, viszont lakcímkártyát nem csináltatott a gyereknek, ezért lakcímkártya szerint az ex-nél van... (én így tudom ezt elképzelni :) )
2014. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!