Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemély vagyok és árulni...

Magánszemély vagyok és árulni szeretnék új termékeket egy bizonyos oldalon. Adóznom kell/nem kell, vagy ez bevétel függő? Én ezt sajnos nem értem. Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
Magánszemély vagyok és hirdetni szeretnék egy oldalon, viszont teljesen új termékeket melyeket külföldről rendelnék. A bevételem 100%, hogy nem haladná meg a havi 100 ezret sem, hiszen csak kisebb (pl. fülbevaló,karkötő) dolgokra gondoltam. Ilyenkor kell adóznom vagy valamilyen papírokat intéznem, esetleg valamilyen engedélyt kérnem?

2014. ápr. 3. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is ki kell váltanod a vállalkozóit. Ha nincs főállásod, akkor az minimum 50 000ft/hó járulékterhet von maga után.

S persze adózni is kell, könyvelőt, iparűzési adót fizetned.

Magánszemélyként 1 db-ot sem értékesíthetsz, kivéve, ha vállalod a lebukás, s hatalmas bírság veszélyét!

2014. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként, ha a saját dolgaidat árulod a vaterán, vagy más hirdető oldalon, az évi 600.000 Ft-ig adómentes.

Amiről te beszélsz, az már üzletszerű tevékenység és nehéz lenne ráhúzni, hogy csak a saját dolgaidat árulod. Ilyenkor már bizony kell hogy legyen vállalkozásod, ki kell váltanod az egyéni vállalkozóit és adót is kell fizetned.

Még annyi, hogy igaza van az előzőnek. Nagy a lebukás veszélye, mert ezeket az oldalakat rendszeresen ellenőrzik és nyomon követhető, hogy te mennyi terméket töltesz fel. Szóval csak óvatosan és okosan.

2014. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! :)
2014. ápr. 5. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!