Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi számlát hogy kell...

Külföldi számlát hogy kell könyvelni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy a külföldi számlát milyen időpontra kell könyvelni? Tapasztalatom alapján rendszerint csak a számla kelte van rajta és esetleg hogy mikorra kell rendezni (ha szerződésben nincs rögzítve). Teljesítés napja alapján így hogy könyveljek?

#könyvelés #külföldi számla #teljesítés napja
2014. ápr. 6. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
juj....
2014. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat várok, nem megjegyzéseket...
2014. ápr. 6. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
ha komoly könyvelő lennél ilyen kérdést itt sose tennél fel.....
2014. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
miért gondolom azt, hatvannyolcas, hogy te vagy az, aki az ev-vel sincs tisztában, de itt játsza az eszét????
2014. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok, nem rég végeztem a fősulin. Természetesen tudom, hogy a belföldi számlákat a teljesítés napján kell könyvelni. De őszintén nem emlékszem, hogy a külföldi számlákat milyen dátummal kell elszámolni. Azt hinné az ember, hogy normális segítségre számíthat és nem nagyképű kioktatásra...
2014. ápr. 6. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Tudjátok azért a könyvelőknek vannak saját könyvelői fórumaik, ahol ezeket megbeszélik, és nem a gyakori kérdéseken keresik rá a választ. Akár facebookon is találni több olyan csoportot, ahol szakemberek segítik egymást. Ezért nem találom komolytalannak az itt feltett ilyen kérdéseket.


Az egyéni vállalkozóra visszatérve pedig, hogy papírforma szerint van-e kivétje és járulékja egy dolog, és egy másik, hogy hogyan és mit lehet még elszámolni esetleg költségként... Katázni meg, ha csak egy partnere van, veszélyes is lehet a munkaviszonnyá minősítés miatt. (akkor is ha van főállása), arról nem beszélve, hogy nem mindenki fogadja be szívesen a katás számláját... erre írtam hogy több aspektusból kéne megnézni.. Még azt sem tudni, mennyi a tervezett bevétele, így nehéz lenne megmondani, melyik a jobb elszámolás technika neki. Így azt gondolom, az ilyen kérdésekre ennyiből eleve "veszélyes" válaszolni, mert nem vagyunk minden részlet birtokában.


És a könyvelni a teljesítés időpontjában kell kérdésre: melyik teljesítés időpontjában szerinted? mert ugye van az áfa teljesítés időpontja, és a ptk szerinti teljesítés időpontja.... Na már most könyvelni a külföldi és belföldi számlát is a ptk szerinti teljesítési időponton kell... Az áfa szerinti teljesítési időpont ettől eltérhet! Pláne külföldi eu-s beszerzéseknél! Ez viszont nem a főkönyvet hanem az analitikát érinti. Azt, hogy neked a ptk szerinti teljesítés időpontja mi, a felek megállapodása mondja meg, és nyilván, ha más adat nem áll e tekintetben rendelkezésedre, akkor az a számla kelte. És ha jól látom, ezt előttem sem írta le senki. Arról nem beszélve, hogy a számlán szereplő teljesítési dátum magyar számlák esetében az áfa törvény szerinti teljesítési dátum, ami megint csak elválhat a ptk szerinti teljesítési dátumtól, pl. folyamatos szolgáltatások esetében.


Na és akkor ezek után megint lehet lepontozni engem. Már megszoktam. :)

2014. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor most légy szíves szokd meg az ellenkezőjét, magam sem írhattam volna szebben, pedig a kérdés elolvasásánál már kezdtem megfogalmazni hogy lehetne szépen válaszolni, mire a válaszok elolvasásának a végére értem megörültem, hogy hát így :)


Egyébként kedves kérdező, nem leszólás, de valóban vannak olyan kérdések amikre nem lehet egy igen/nem-el vagy egy tőmondattal válaszolni. Nem az oldal leszólása sem, de azért néha a hajamat tépem hogy milyen (az hagyján hogy rossz) de pontatlan értelmetlen és félrevezető válaszokat olvasni, amit sajnos elég sokan készpénznek vesznek.


Kedves kérdező, ha könyveléssel foglalkozol, akármilyen választ is kapsz akár itt, akár szakmai fórumokon csak és kizárólag akkor hagyatkozz a rá, ha azt utána pontosan megkeresed a törvényben/törvényekbe a saját magad érdekében.

2014. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!