Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkára jelentkezőknél a...

Diákmunkára jelentkezőknél a munkaügyi központban mennyire szigorúan ellenőrzik a diákja hitelességét?

Figyelt kérdés
Utóbbi félévem passzív volt az egyetemen. Van viszont jogviszony igazolásom, amin átírtam a dátumot hogy tudjam használni bérlethez stb... Most jelentkeztem egy diákmunkára otthon, és ott kérnek valamilyen jogviszony igazolást. Ha beviszem ezt, van esélye hogy lebukok? és annak mik a következményei? Egy kis félreeső városról van szó, ahol dolgoznék. Elképzelhető , hogy onnan majd betelefonálnak az bp-i egyetemre, hogy valóban van-e jogviszonyom?

2014. jún. 27. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy ellenőrzik, Te pedig okirat-hamisításért fogsz felelni.
2014. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy nagyon megbüntetnének. De tulajdonképpen jogviszonyom van, a hallgatói státuszom passzív. Akkor azt lehet hogy elfogadják?
2014. jún. 27. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. És egyébként csodálkozom, hogy bérletet tudtál veenni.. bérlethez ugyanis érvényes diákigazolvány kell, a hallgatói hogviszony igazolás nem jogosít fel diákbérlet vásárlására.
2014. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mostanában van vita erről, de tudtommal jelenleg még passzív hallgatói státusszal nem vállahatsz diákmunkát.
2014. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!