Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én évekkel ezelőtt kaptam...

Ha én évekkel ezelőtt kaptam ajándékba Bitcoint egy barátomtól, és most forintért értékesítem, az után kell adóznom?

Figyelt kérdés
Csak hogy ez az 1 bitcoin akkor még marhakeveset ért. Most viszont 580USD az ára.

2014. aug. 5. 05:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem vonatkozik rá konkrét törvény, ha valaki nagyon akarja az egyéni eladásról szólót talán rá lehet erőltetni, de ez bőven értékhatáron belül van.
2014. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
add el nyugodtan, a kutyát sem fogja érdekelni
2014. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha okos vagy akkor személyesen adod el, és nincs neki nyoma, ha nem vagy okos akkor a bankszámládra kéred ahol nyoma van.
2014. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És akkor sem érdekel senkit, nem illegális. Személyesen pedig jól orrbavágják és elszaladnak.
2014. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"És akkor sem érdekel senkit, nem illegális. Személyesen pedig jól orrbavágják és elszaladnak."


Sok filmet nézel :D

2014. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Viszont számlára könnyebb és gyorsabb eladni. Egyébként elvi szinten érdekelne a dolog. Mivel ajándékba kaptam szerintem nem adóköteles.
2014. aug. 7. 18:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Ma sincs rá egyértelmű jogszabály, én leginkább törvényen kívűli fizetőeszköznek mondanám. Add el valamelyik exchange portálon és nyugodtan kérheted számlára a pénzt, ha nincs titkolni valód.
2014. aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondom hogy évek óta kereskedek/utalgatok ki-be senkit sem izgat. -mekkora paragépek vannak itt .. :)))
2014. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elszaladnak a bitcon-nal :D
2014. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vicc, pesten 2 esetben már megjátszották, az egyikből rendőrségi ügy lett. Gondolj bele.. találkozol egy vadidegennel és van nálad 500ezer ft kp, ezt ő is tudja. Odaadod a pénzt és őt várja a társa járó motorral. Az egyik palit majdnem elütötték szóval meg kell gondolni.. ;)
2014. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!