Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretnék egy kis import...

Wlex01 kérdése:

Szeretnék egy kis import bizniszt csinálni és megérkeztek a dolgok. Magánszemélyként rendeltem, átjött a vámon, nem kellett bizonyítanom semmit és nem is fizettem utána semmit Többsége 22 euró alatti. Mit kell tennem ahhoz, hogy pl piacon árulhassam?

Figyelt kérdés

Elmegyek az illetékes NAV Vám részéhez bekopogok és mondom, hogy szeretném ezt és ezt forgalomba helyezni?

Természetes személyként árulhatok-e a piacon?

Igazából attól tartok, hogy ott lekapcsolnak olyan áruval amit nem vámoltattam el de össz vissz nincs 40e Ft a vételár de akkor is félek picit...

A vám a termékekre 0% VTSZ szerint, ergo csak egy vámhatározat kell nekem, hogy továbbértékesíthessem?



2014. aug. 9. 00:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Évi 600 ezer forint bevétel alatt nem kell bevallani az ingó vagyontárgyak értékesítését.


Van azonban egy másik szabály is: ha az értékesítésből származó jövedelem (vagyis a beszerzési érték és az eladási érték különbözete) kevesebb mint évi 200 ezer forint, akkor sincs adókötelezettség.

Bár egy éves cikk, de nem emlékszem, hogy változtattak volna azóta:

[link]

2014. aug. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak lehet kimeríti a rendszeresség fogalmát ami bajt jelent :) De így már bizalomgerjesztő :) Köszönöm!
2014. aug. 10. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!