Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 3 éve bejelentve dolgozom...

Orsibcn kérdése:

3 éve bejelentve dolgozom Spanyolorszagban es a heten a magyar lakcimemre jott egy 200ezer forintos TB tartozas. Nem jelentettem le, hogy van kint munkaviszonyom. El lehet toroltetni? Ha igen, hogyan? Nagyon koszonom.

Figyelt kérdés

2014. szept. 11. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet.


Úgy, hogy amit nem tettél meg 3 éve, azt most megteszed. Vagyis tudatod az adóhatósággal, hogy külföldön van munkaviszonyod, ott vonják a járulékokat, és a kettős adózás kizáró egyezmény alapján itt már nem kell fizetned eü. szolgáltatási járulékot.

Ha ezt nem jelented be, akkor ők ezt nem tudják...:)


Egyébként a bejelentés "kötelező", tehát akár mulasztási bírságot is kiszabhatnak ennek elmulasztása miatt.


A nyomtatvány, amit keresned kell: 14T1011


Egészségbiztosítási Pénztárat is kérdezd meg, hátha oda is kellett volna jelenteni valamit...

2014. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
El lehet töröltetni igen, amennyiben kifizeted! Ugyanis a külföldi munkaviszonyt a NAV-nál be kell jelenteni, a jogviszony megkezdése utáni 15. nappal! Te ezt elmulasztottad! Ezerszer meg lett mondva, hogy ha külföldön fizetsz TB-t, akkor Magyarországon LE KELL MONDANI, különben jön a bírság! De nem, jó magyar módjára, itt is sumákol a többség.
2014. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen ellentmondo a ket komment. Bizom benne, hogy el lehet toroltetni, mert nincs kettos adozas. A birsagot jogosnak gondolom, mert nem jelentettem be. De 3 evre visszamenoleg befizetni a jarulekot, mikozben itt fizetem..
2014. szept. 11. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én is így jártam sajnos. Ha megtudsz valamit az üggyel kapcsolatban légyszi írj majd egy privát üzit.
2014. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A bírság és az elmaradás nem ugyanaz.

Ha tudja igazolni, hogy kint élt, és volt jogviszonya, nem kell az elmaradást befizetni, mivel akkor nincs elmaradás. Ettől még bírságot kaphat, amiért nem jelentette be, de az nem lesz 200 ezer forint.

2014. szept. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van. Ha volt kint biztosításod, és ezt igazolod a NAV felé, akkor az adófolyószámládról leírják a tartozást. De ők ezt nem tudhatják, ha nem jelented be a kinti jogviszonyt, ezért írták elő az elmaradásod.


Viszont, ahogy írták, a bejelentési kötelezettség elmaradása miatt bírságot szabhatnak ki. Tehát nem kötelesek, ez ügyintéző-függő dolog...

2014. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!