Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt hallottam, hogy most a...

Azt hallottam, hogy most a határon minden külföldről rendelt csomagot kibontanak és átvizsgálnak=összedzsuváznak. Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
Amazonról szeretnék rendelni Fekete Péntek alkalmával, de félek, hogy a méltán szeretett határőrség kibontja és megsérül a termék. Egyébként csak pár kütyüt vennék, esetleg DVD-t, semmi nagyot. Akkor is át fogják vizsgálni?
2014. nov. 16. 21:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj, elfelejtettem, azért írtam ezt ide, mert elvileg vámot is kiszabnak rá. Hogy azért témába vágjon.
2014. nov. 16. 21:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Fizikálisan nem fogják kibontani, csak akkor, ha valami akkora kamu számlát nyújtasz be, amivel nagyon kilóg a lóláb (pl. 10 mobilra 15$).


Át tudják világítani a csomagokat, nagyjából tudják mi van benne, belövik az értéket, bekérik tőled a fizetési bzonylatot aztán perkálsz és adják a csomagot.

2014. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Határőrség már jó pár éve nincs, de a feladatuk soha nem is ez volt.

A csomagok vizsgálatával a NAV foglalkozik (mint a vámügyek felelőse).

2014. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!