Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A férjem számlájáról vonják a...

A férjem számlájáról vonják a lakáshitelt, ám az ő fizetése az én számlámra érkezik (egyéb okok miatt). Én mindig átutalom a szükséges összeget a számlájára. Ez után ugye nem kell adóznia (ajándékozási illeték)?

Figyelt kérdés
ha hülyeséget kérdeztem bocsi, de nem akarok meglepődni.
2010. febr. 2. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.Ez nem ajándékozás.Házastársak között a bevételek és a kiadások is közösek.
2010. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Meg akartam jelölni a kérdést,hogy tudjak róla,ha válasz érkezik rá,mert nálunk is hasonló a helyzet,de nem vagyunk még házasok,csak (nem bejegyzett)élettársak és az ő nevén van a hitel,amit az én fizetésemből utalok az ő számlájára!

Ez egy kicsit más,de nem akartam új kérdést kiírni,de elgondolkodtatott,hogy nálunk hogy is van ez?!

2010. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. febr. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!