Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás USA-ból származó...

Adózás USA-ból származó rendszeres jövedelem után. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy USA-beli csóka, aki ellát szoftverfejlesztési melókkal. Annyi melót ad, hogy érdemes felmondanom az állásom és neki dolgoznom.


Hogyan tudom ezt leadózni ésszerűen? Várható lenne kb. havi 2000-3000 USD átutalással fizetve.


Amit eddig megtudtam:


- KATA jó lehet, ha áfamentes maradok (az maradok? mi a fenét jelent ez?).


- évi 6 millió forintig jó a KATA, ez kezdetben megfelel. Afölött 40% a sarc


- Ha nem maradok áfa mentes, akkor az plusz 27% adó? Milyen esetben lehetek áfa mentes?


- A munkát kis hazánkban, a saját bérelt lakásomból a saját számítógépemen végzem el. 1 milliót biztosan meghaladó összeget fogok kapni, így a NAV azt fogja gyanítani, hogy munkaviszonyt leplezek a KATÁ-val. Be tudom majd nekik bizonyítani, hogy nincs munkaviszony? Itt projekt bérezés lesz, így elvégzett munka után kapom majd a zsetont, nem pedig havi fix bért.


- Nem mindegy, hogy milyen pénznemet, milyen árfolyamon, és milyen nyelven írok a számlára, mert a NAV megfaszkorbácsol.


Mi az amit nem vagy rosszul tudok?



Milyen egyéb lehetőségeim vannak? Mondjuk egy sima Bt-vel mennyre lenne szarabb/jobb? (Elképzelhető, hogy túllépném az évi 6M-t).



Kérlek, ha válaszolsz, vedd figyelembe, hogy semmit nem értek ehhez a témához, így úgy írj, mintha egy 5 évesnek próbálnád elmagyarázni :-)


Köszi!



2015. jan. 6. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a pics**a. Rendelj payoneer vagy egyéb pre-paid kártyát, és arra kérd ki ha van paypalod. Sima számlára ne utalj.
2015. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bence G. válasza:
Ez a payoneeros megoldás még mindig működik? Ha igen akkor nem állok neki adózni...
2017. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!