Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóbevalláshoz szükséges...

Az adóbevalláshoz szükséges papírt megkaptam a munkáltatómtól, egy valamit viszont nem értek (többi lent)?

Figyelt kérdés

Mivel gyeden vagyok,az OEP-től kaptam papírt,az adóbevallast nekem kell megcsinálnom.


2014. évi kifizetések


-2013. decembertől táppénz 2014. márciusig

-utána Tgyás augusztusig

-aug. végétől Gyed,de a végéhez csak november 30-at írtak


A kérdésem,hogy a decemberi hónapot miért nem írták rá,hisz akkor is kaptam pénzt?Vagy hogy van ez az egész?


2015. jan. 23. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
22%

Az adótörvény kimondja, abban az esetben, ha az előző évre vonatkozó jövedelmet a következő év január 10. vagy 15-ig (most pontosan nem tudom, éppen változtatnak rajta) nem fizetik ki (nem indítják el a kifizetést), akkor azt a következő adóévben megszerzett jövedelemnek kell tekinteni és aszerint kell leadózni, arra az évre kell bevallani is.


Példa:


2014. december havi GYED-et 2015. január 18-án utalja el az OEP. Az az összeg már 2015. évi jövedelemnek számít, és nem teheted bele a 2014. évre szóló bevallásodba, viszont a 2015. évibe be kell tenni.


2014. október, november, december havi bért nem tudta kifizetni a munkáltató csak 2015. január 16-án. Az ezekre a hónapokra járó kereset már 2015. évben megszerzettnek számít, és nem lehet 2014. évre szóló bevallásba beletenni. De ha például január 08-án kifizeti, akkor még 2014. évben megszerzettnek számít.


Ez minden jövedelemre vonatkozik!


Mint ahogy láthatod a 2013. december havi táppénzedet is a 2014. évre szóló bevalláshoz igazolták le. Valószínűleg azt is határidőn túl fizették csak ki.

2015. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az előző jól mondja. nekem nagyjából ugyanez a helyzet: l táppénzt kaptam az OEP-től és az utolsó dátum november 30


a decemberre járó pénzt, csak januárban kaptad meg, ezért nincs rajta. Azt majd a következő adóévben kell bevallanod. Szóval majd 2016 januárjában küldött papíron lesz rajta.

2015. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!