Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A helyzet a következő: Forex...

A helyzet a következő: Forex (devizapárok) kereskedést folytatok különböző brókercégeknél. Kezdetben volt egy kisebb induló tőkém ami által már egy "nagyobb" összeg keletkezett. A kérdés ennek a pénznek az adózásához kapcsolódik?

Figyelt kérdés

Úgy bonyolítottam le az egészet, hogy nyitottam egy skrill (moneybookers) számlát és oda utaltam be a pénzt és onnan tovább a brókercéghez akiknél épp kereskedtem. A kiutalás is skrillre történt a brókercégtől. A kezdeti sikerek hatására egy barátom adott kézpénzt(tehát nincs nyoma hogy valóban odaadta), hogy kereskedjek az ő pénzével is így nyitottam a nevére szintén skrill számlát és a brókercéghez is beregisztráltam. Az ő meg az én pénzemet egy kalap alá vettem és igy kereskedtem vele. A cégtől kiszeretném utalni a pénzt, de ők csak bankszámlára engedik. a Kérdés a következő lenne: Lehet e ebből akármilyen baja a barátomnak, hogyha egy nagyobb összeget kap a bankszámlájára amit utána visszaküldene skrill re és ismét egy brókercéghez stb. Tehát a NAV piszkálhatja e azzal, hogy fizessen adót ez a pénz után? Ebben a pénzben nagyrészt az én alaptőkém és profitom van benne. Tehát ha visszafizetnénk skrillre akkor ugye ismét kereskedünk vele. Nem szeretnék olyan pénzek után adózni amit még nem kaptam meg és a már adózott alaptőke után sem. Mennyire lehet gond az, hogy gyakorlatilag ennek a barátomnak a semmiből ( hiszen nincs nyoma annak, hogy ő adott nekem pénzt) a bankszámlájára kerül egy nagyobb összeg amit utána átutal a skrill számlájára további kereskedés céljából?

Várom a kielégítő válaszokat. Szép Napot!


2015. jan. 26. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Utald Dubaiba.
2015. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És költözz olyan országba, ahol nem kell adózni érte.
2015. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Üdv,

a leírásod alapján 7 jegyű összegről beszélsz. Feltételezem. Nyilván való, hogy egy ellenőrzés esetében fel kell tudni mutatni a tőke forrását. Ha csak nem a párnád alatt gyűjtögetted eddig. Persze ennyire sajnos nem hülyék. Ha az összeg nincs ekkora akkor csak simán adózz le utána és a tiszta hasznot odaadhatod a haverodnak. Amennyiben valóban nagyobb összegről van szó, és nem lehet igazolni a tőke keletkezést, kezdhetitek vakarni a fejeteket. Pontosan egy bizonyos összeg felett ezért van a banki átutalás, hogy elkerüljék a pénzmosást. Ezt a törvényt minden ilyen típusú cégnél láttam már feltüntetve, méghozzá a befizetéseknél. De úgy gondolom, egy könyvelő pillanatok alatt megoldaná ezt a problémát, ha pedig nem, még ügyvédre is fut belőle. Sajnos teljesen tájékozatlan vagyok a témában, de szerintem ez a realitás. Üdv

2015. febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A bankszámla és a Skrill-számla lényegtelen adózási szempontból. A brókernél vezetett kereskedési számla a lényeg. Egy kereskedési számla csak egyetlen ember (vagy jogi személy) nevén lehet, így ha azon a számlán profit realizálódik, akkor a realizálás pillanatában már a számlatulajdonosnak adófizetési kötelezettsége keletkezik. Teljesen mindegy ezután, hogy te azt az összeget mikor és hová küldöd ki magadnak vagy másnak.
2015. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!