Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jövedelem igazolás nélkül a...

Jövedelem igazolás nélkül a telefontársaság adhat ki előfizetést?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt (18 évesen,tanulóként) az egyik mobil központban "vettem" a saját nevemre egy uj telefont, ami előfizus volt,plusz havi törlesztő,illetve egy mobilnet kártyát.


A szerződésben csak a nevem, édesanyám neve, illetve a személyi és adószámom szerepelt.


mivel sok volt havonta a számla a net miatt (amit nemtudtam hogy telefonon keresztül sokkal többe kerül,mint az usb-vel)

Nemtudtam fizetni,persze jovedelmem nem is volt.


Tudom hibáztam,nemkellett volna fiatalon ilyenbe beleugranom..

Azóta leveleztem velük, mert tudtommal sehol semmit nem adnak hitelre, amig nincs jövedelem igazolás.

Most beidéztek egy tárgyalásra ez ügyben, ahol remélhetőleg ez a védelmemre szólhat,hogy ebben hibázott a társaság, és hátha nemkell a teljes összeget kifizetnem.



2015. febr. 3. 14:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem írja elő, hogy jövedelemigazolást kérjenek.

Ezzel nem fognak felmenteni a fizetés alól.

2015. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha semmi nem írja elő, akkor miért nem kaphat az ember banki hitelt, részletfizetésre műszaki cikket, és bármit,addig amig nem mutat fel jövedelemigazolást, bérpapírt, stb..?
2015. febr. 3. 14:32
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert nem akarják elbukni a pénzüket. De kötelező előírás nincs arra, hogy mit kell elkérni, mi alapján dönthetnek.
2015. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igy már értem..

Jó kis "csapda",amibe sikerült belesétállnom anno.

2015. febr. 3. 14:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, egyelőre TE nem fizetsz, szóval ŐK sétáltak be a csapdába.. Azt hitték, megbízható vagy. Erre most pereskedniük kell... :/
2015. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Neharagudj már,de 5 éve folyamatosan kértem tőlük a részletfizetési kérelmet,amit mindig elutasitottak.

Ha nem lenne világos,18 éves voltam, igen belefutottam, de visszacsinálni nemtudom.


Viszont tartom magam ahhoz,hogy ez az ő kibúvójuk,hogy fedezet nélkül adnak részletre bármit, függetlenül attól,hogy van jövedelem vagy sem.

Hozzáteszem megbiztak? Felnőtt emberek.illetve világ cég "megbizik" abban, amit egy 18 éves tesz vagy nemtesz?!



Kedves okoskodó, nem kívánom senkinek,hogy 23 évesen közel félmilla tartozása legyen.

2015. febr. 3. 15:23
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

hát, van bőr a képeden, na! Amikor adtak, örültél, amikor kérik, akkor az ő hibájuk, miért adtak *felelőtlenül*... WTF?


Ha nem csak kérted volna a részletfizetést, hanem fizettél is volna, legalább annyit, amennyit tudtál, most nem lenne (ennyi) tartozásod! Gratulálok!

2015. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen van bőr a képemen,és azoknak is,akik kitalálják a hatalmas kamatokat meg a kiskapukat az ilyen és hasonló helyzetekben!

nem csak rólam szól,hanrm mindenkiről,aki ilyenbe belesétállt.


Mint már irtam,18 éves gyerek fejjel történt, persze mostmár máshogy látom, de azért ne törjön pálcát senki a fejem felett,mert visszamenőleg megkérdőjelezem a hitelképesség vizsgálatot.


Megjegyzem,most ujra olvastam a-z-ig, és bizony ott virit az apro betűs részben,hogy a szerződés megkötése akkor mehet végbe,ha a hitelvizsgálat megtörtént.

NEM TÖRTÉNT.


köszönöm!

2015. febr. 3. 16:01
 9/23 anonim ***** válasza:

Saját magadat sz*patod. A tartozást nem fogják elengedni, cserébe minden költséget rád terhelnek. Az a fél millió hamarosan egymillió fölé fog kúszni...

Bocs, nincs kiút (na jó, van, vándorolj ki Kanadába).

2015. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem az elengedés a célom,hanem annak az összegnek a befizetése,ami a valós tartozás, az a 4 havi számla,plusz törlesztő.

Ez jóval kevesebb,mint a félmilla.

És nemhiszem,hogy magamat ...tom, gratulálok a kifejezésedért, amikor ők is hibáztak,hogy a semmire kötöttek szerződést, a saját feltételeiket átlépve.


Még valami?

2015. febr. 3. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!