Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az önkéntes nyugdíjpénztárba...

Az önkéntes nyugdíjpénztárba befizetett összeg után 20% visszaigényelhető (131. sor). Ezt kérhetem az egészségpénztári számlámra?

Figyelt kérdés
Így a 135-ös sor összegét át kell írnom, szabad-e?
2015. febr. 10. 08:01
 1/3 belapus ***** válasza:

Nem tudom, jól értem-e ?Nyugdíj- és egészségpénztár után is kapsz kedvezményt ?Ha így van, a kettő együttes összegét szerepeltetheted a 135. sorban.


"135. sor: Az önkéntes kölcsönös biztosítópénztári kedvezmények együttes összege

Ennek a sornak a „b” oszlopában a 131. és 134. sorok „b” oszlopaiban feltüntetett

kedvezmények együttes összegét kell szerepeltetnie. Ebbe a sorba legfeljebb 150 000 forint

írható be."


A 137. sorban tudod megnevezni azt a pénztárat, ahová az átutalást kéred.Több pénztár tagja lehetsz, de csak az egyiket - az viszont bármelyik lehet - választhatod.



Itt a teljes útmutató ( 82. oldaltól ):


[link]

2015. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy kérheted.

A teljes visszaigényelhető összeget is, akkor is, ha kettőnek is tagja vagy.

2015. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen van egészségpénztár és önkéntes nyugdíjpénztáram is.
2015. febr. 11. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!