Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell csinálnom akkor ha...

Mit kell csinálnom akkor ha elvesztettem az adóbevalláshoz szükséges személyi jövedelem adóigazolásomat?

Figyelt kérdés
Első alkalommal csinálom, tavaly végeztem az iskolával és januártól áprilisig gyakorlaton voltam ahol kaptam ösztöndíjat (ehhez is kell papír?) Majd felvettek oda ahol gyakorlaton voltam. 3 hónapig dolgoztam ott. Ha kaptam is papírt az biztos, hogy nincs meg. Így most mihez kezdjek? Kaphatok- e visszamenőleg ilyen papírt a volt munkahelyemen vagy hova kell mennem ilyen papírért?

2015. ápr. 17. 21:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy én ilyet nem is kaptam? Vagy kötelező a munkáltatónak ezt kiküldenie?
2015. ápr. 17. 21:38
 2/5 Icus47 ***** válasza:
Ha valami ok miatt nincs meg az igazolásom, lehet kérni a volt munkáltatótól -természetesen ugy korrekt, ha bevallom, hogy fogalmam sincs, hogy kaptam-e vagy nem - és a munkáltatónak kötelessége /ismételten/ kiadni.
2015. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keresd meg a volt főnöködet, vagy ha tudod, hogy található a könyvelője, és kérd meg, hogy nyomtassa ki neked ismét, mert "korábban amikor ráborult a kávé", te automatikusan kidobtad.

Vigyél neki egy tábla csokit! Bár csoki nélkül is meg kellene tennie! :)))

2015. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Icus47 ***** válasza:

Előző hozzászóláshoz:

Tökéletesnek tűnik, két problémám van vele:

-indokolatlanul nem tisztességes eljárás, ugy gondolom nincs rá szükség. Én a tisztességes utat választanám.

-mi van, ha valami ok miatt mégis nem került kiadásra az igazolás? akkor mire is borult rá a kávé?

2015. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Részlet-kérdés! A könyvelő tudni fogja, amennyiben ő a "sáros", és ha van benne tisztesség, a kis apró ajándékot nem fogadja el!
2015. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!