Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom meg hogy az...

Honnan tudom meg hogy az Amerikai Dollár (USD) eredeti-e?

Figyelt kérdés
Probáltam az 1 dollárost uv fénynél megnézni de ellenben a mi vagy az europai pénzekel ebbe nem találtam semmi jelzést.
2010. febr. 23. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 dolláros az egyetlen címlet, amiből nem nyomtak újat, ezért nem is fogsz benne uv szálat találni. Sok ismertetőjele van.

1, George Washongton képe látható rajta, és a portré alatti szalagdíszben a neve látható.

2, A portré háttere egyenletes, vékony vonalakból alkotott hálószerű rajzolat.

3, A bankjegyet guilloche keret veszi körül, melyetoldalt babérlevelek díszítenek.

4, A keret két alsó, és két felső sarkában az értékjelzés olvasható, tehát, 1.

5, A portrétól jobbra zöld szinű kincstári pecsét látható, rajta satírozott betűkkel- one-.

6, A bankpecsét alatt, és a kincstári pecsét felett két betű közt nyolcjegyű zöld bankjegysorszám található.

7, A hátoldalon olvasható felirat: "FEDERAL RESERVE NOTE" , ALATTA UNITED STATES OF AMERICA.


Ezen kívül még sok más egyéb dolog! Ha hamisítani akarna valaki, nem 1 dolláros címletet választana! De, ha elviszed egy valutaváltóba, ott ingyen megmondják!

2010. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akko a többi cimletbe van uv jelzés ?
2010. febr. 23. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak a 1996-os évtől kibocsátott bankjegyeken.
2010. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az USA-ban előszeretettel használják a jelölő tollas megoldást. Ráfirkálnak és ha megfelelő színnel hagy nyomot akkor örülnek. Ha van olyan dollár amit eredetinek tartasz akkor biztosan van itthon is vmi hasonló toll.
2010. febr. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a leghülyébb válasz volt, amit csak adhattál!
2010. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!