Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nyerek online pókeren...

Ha nyerek online pókeren bizonyos pénzösszeget, lekell adóznom utána, ha kiveszem magyar bankszámlámra?

Figyelt kérdés
Mivel Magyarországon betiltották a szerencsejátékot, ezért külföldi játéknak számít az online póker, például pokerstarson. Ha én azt mondom, hogy leadóztam külföldön ezen nyeremény után, Magyarországon már nem kell?

2015. júl. 2. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel illegális, ezért eleve nem csinálhatsz ilyet.

Ezek után adóproblémád sem lesz vele.

2015. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem illegális és igen 16% személyi jövedelem adó terheli a nyereséget.
2015. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel külföldön legális, ezért itthon nem büntethetnek megérte. Elvégre én külföldön játszom nem itthon. Ezt a 16% os adót akkor is be kell fizetnem, ha külföldön már befizettem utána az adót és ezt igazolom is a nav felé?
2015. júl. 3. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Soha meg sem fordult a fejemben hogy adózzak az online pókeren nyert pénzem után. Egyrészt hivatalosan nem szerencsejáték, másrészt a pokerstars levonja a rake-et vagy fee-t, nekem bőven elég ennyi adózás.

Ne magyar bankszámlára utald ki a nyereményedet hanem egy online bankhoz. Onnan pedig bármikor felveheted.

2015. júl. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy milyenk online bankot használsz? Nekem van skrill regisztrációm bankkártyával. Ha arra vesz ki az ember pénzt azt látja a nav?
2015. júl. 4. 13:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha külföldön élsz és egyszer adóztál belőle nem hinném, hogy be kéne fizetned, ha nagyobb nyereményről van szó akkor inkább kérdezz meg egy könyvelőt.


Persze kisebb nyereményeknél nem feltétlen kell adózni, de ha ebből élsz, vettél házat, autót, miközben munkanélküliként vagy bejelentve érdekes lehet.

2015. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Skrillt még nem látja a Nav, de elvileg pár éven belül születik valamilyen törvény, hogy azt is ellenőrizheti a NAV nagyobb tranzakciók esetén.
2015. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És, hogyan ellenőrzi? A skrill külföldi nem? Vagy, van Magyarországi számlájuk is?
2015. júl. 4. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
A Raiffeisen-nél van magyar számlájuk.
2015. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen EU-s szabályozást készülnek bevezetni a közeljövőben, de egy pókerfórumon olvastam, tehát közel sem biztos. :D De azért érdemes a híreket figyelni.
2015. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!