Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszakaphatom az adótöbbletem...

Visszakaphatom az adótöbbletemet? Ha igen milyen nyomtatványt kell kitölteni? Pár éve van meg a többlet.

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint a többlet az adófolyószámládon van?
2010. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyik éven tévesen fizettem be ezt az összeget egy könyvelő miatt az adóbevallásom után. Azóta küldik ezt a papírt hogy többletem van. A papíron rajt van hogy a '17-es nyomtatványt kell kitölteni de nem találom sehol az APEH honlapján. Lehet azért mert már nem tudom visszaigényelni? Az a pár év az azt hiszem 10év. Utoljára 2009 10. hónapban kaptam ilyen papírt,hogy többletem van.
2010. márc. 6. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a keretprogram: [link]


Ez pedig a 1017-es nyomtatvány, amin a kiutalást kérheted:

[link]

2010. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök! Köszi szépen!
2010. márc. 6. 19:00
 5/9 A kérdező kommentje:
És ezt az adóbevallással együtt kell beküldenem vagy külön?
2010. márc. 6. 19:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudna nekem valaki segíteni a kitöltésben?
2010. márc. 8. 17:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy terhelendő adónem rövidített megnevezése? Vagy mit kell odaírni?
2010. márc. 8. 17:39
 8/9 anonim ***** válasza:

103 SZJA a terhelendő, a jóváirandóhoz pedig nem irsz be semmit, hanem a kiutalandóhoz a többlet összegét.

Beküldheted a bevallással együtt is, de külön is. Mindegy.

De ha esetleg most fizetendő adód lenne, akkor betudhatnád annak fejében is. Akkor nem kell az 1017-es.

2010. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Így már sikerült kitöltenem.
2010. márc. 9. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!