Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Legális? Ebayeról rendelek...

Legális? Ebayeról rendelek termékeket és facebook csoportban hirdetem de nem magyarországon adom el hanem romániában lehet beőle bajom semmi banki átutalás csak személyes átvétel 18 allati vagyok

Figyelt kérdés
Ebayeról rendelek termékeket és facebook csoportban hirdetem de nem magyarországon adom el hanem romániában lehet beőle bajom semmi banki átutalás csak személyes átvétel 18 allati vagyok

#ha megtalélom kinyirom
2015. aug. 10. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez már üzletnek számít vagyis kereskedsz vele. Adóznod kell
2015. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megkaptam a privat üzenetedet. Lehet 600 forintig adómentes, de te többet és üzletszerűen árulnád, sőt hirdetnéd. Így viszont adóköteles leszel mert nem csak 600 forint lesz. Ha nem adózol akkor megbüntetnek pénzbírsággal ami nem lesz kevés. Mivel te még fiatalkorú vagy, így a szüleidnek kell majd fizetniük helyetted.
2015. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hogy kell csináljam hogy ne üzletszerünek minősüljön kevesebbet adjak el ? havonta 10 db termék? max.4000ft
2015. aug. 11. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:
600.000 nem kell, de vigyázz mert a nav figyeli a facebook-ot is
2015. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!