Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az ügyfélkapun a TAJ szám...

Ha az ügyfélkapun a TAJ szám autorizációnál azt az információt kapom, hogy a TAJ számom érvényes, de a biztosítási jogviszony lekérdezésekor nem szerepel a munkáltatóm a listában, attól még be vagyok jelentve?

Figyelt kérdés
A bérszámfejtő májusban bejelentett, augusztusban változtatni kellett a jogviszonyomat, és azóta nem látom a listában a céget. A kolléga meg van róla győződve, hogy minden rendben van, mert amikor ő kérdezi le, a rendszer visszaigazolja hogy be vagyok jelentve. Bajba nem akarom keverni a céget azzal, hogy az OEP-nek írok, vagy csak ez az egyetlen út ami járható? Járt más is így? Köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 14. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

sztem érvényes, persze, de ha elmész bármely szakrendelésre csak próbaként, azonnal kijelzi nekik, hogy érvényes-e a TAJ-od vagy sem.


a helyedben nem foglalkoznék veled, el nem tudod képzelni, mekkora káosz van ezeknél. nekem pl kb 6 éven át olyan munkáltató van feltüntetve, akinél az életben se voltam, és egy tőlem távoli városban van ráadásul. az ilyen apróságok nem érdeklik őket :-) egyébként, ha gond lenne, te tudod igazolni, hogy minden rendben, tehát ha nem akarod "bajba keverni" a céget egy kérdezősködéssel, sztem hagyd a frászba ...

2015. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

A taj szám mindig érvényes!

Ha 20 éve nem dolgozol akkor is!

Ne keverd a jogviszonnyal.


Változtatni kellett a jogviszonyod, miért?

Ha kijelentettek a cégtől, a céged neve akkor is kell, hogy szerepeljen a listában, csak lezárt dátummal.

2015. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így tudtam, hogy látnom kéne a céget. De semmi sem látszik, és nem tudom mi tévő legyek:(
2015. aug. 14. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy megoldása van a dolognak, alkalmiba jelentettek be.
2015. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 hónap után végre kiderült, hogy a bejelentés megtörtént, minden rendben volt munkáltatói részről, csak sajnos a NAV és az OEP rendszere nem teljesen kompatibilis egymással, így a hivatalban sem látszott hogy be vagyok jelentve. Ma beszéltem az OEP-el, és javították a hibát. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, remélem az utolsó infó hasznos lesz még valakinek. - Telefonálni kell.
2015. nov. 2. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!