Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én szellemi szabadfoglalkoz...

Ha én szellemi szabadfoglalkozású adószámos magánszemélyként egy cég nevére állítok ki számlát, akkor a cégnek minden esetben meg kell fizetnie utána a tb-járulékot és adóelőleget?

Figyelt kérdés
Ha én szellemi szabadfoglalkozású adószámos magánszemélyként egy cég nevére állítok ki számlát, akkor a cégnek minden esetben meg kell fizetnie utána a tb-járulékot és adóelőleget? Vagy esetleg van valami összeghatár (pl ha 10000 Ft-ról szól a számla akkor nem kell)? Amúgy van heti 40 órás alkalmazotti munkaviszonyom is mellette. Köszönöm.

2015. szept. 16. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olyannak számlázol, aki tb-kifizető hely (a cégek azok), akkor mindenképp kell járulékokat fizetniük utánad, és az adóelőleget is le kell vonniuk. De ha van 40 órás alkalmazotti munkaviszonyod, miért nem váltasz ki inkább vállalkozóit? Ott simán le tudnád magadat hozni költségekkel nullára, ha csak alkalmanként végzed a tevékenységet, és nem vonnak le semmit.
2015. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tb. kifizetőhelynek ehhez semmi köze! Ráadásul nem mindegyik cég TB kifizetőhely. Például mi sem.
2015. szept. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval akkor annak a cégnek kell, amelyik tb kifizetőhely? Vagy minden cégnek kell? Ha magánszemélynek számlázok akkor meg ugye én fizetem.
2015. szept. 17. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy a társadalombiztosítási kifizetőhely státusznak semmi köze a Te problémádhoz.


Kifizetőhely (nem TB, hanem jövedelem kifizetőhely), tehát köteles vonni a dolgokat. A TB kifizetőhely annyit jelent, hogy nem az egészségbiztosítási szerv folyósítja a TB ellátásokat adott esetben, hanem maga a munkáltató.

2015. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már értem. :)
2015. szept. 19. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!