Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2 diákszövetkezetnél dolgozom,...

2 diákszövetkezetnél dolgozom, mindkettőnél kértem adójóváírást, hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akkor 70k-ig a bruttó bér nettónak számít, az a feletti részből vonnak adót. Na most ha én 2 szövetkezetnél is dolgozom és igénybevettem az adójóváírást, akkor gondolom amíg egyiknél sem haladom meg a bruttó havi 70k-t, addig a teljes bruttó összeget kapom mindkét helyen. Viszont együtt ugyebár már meghaladják a 70k-t, tehát ha jól tudom akkor adóhátralékom keletkezik. Származhat-e ebből probléma, ha ezt utólag fizetem majd be, vagy hogy oldjam meg ezt? Vagy egyiknél ne kérjem a jóváírást, de akkor meg utólag tudok majd visszaigényelni, mert úgy meg még járna. Tehát mondjuk egyiknél keresek havi bruttó 70-et másiknál meg 40-et. Akkor ezt hogy érdemes?

Mondjuk azt is elmagyarázhatná valaki, hogyha a www.minddiak.hu bérkalkulátorában a bruttó bérhez beírok 100k-t, akkor kijön 6490ft szja, hogy ez jön ki.


2010. márc. 14. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Valóban, ha 69940 Ft a bruttó bér, az szja 0, mert pont annyi az adójóváírás, mint amennyi az szja(15100 Ft).

De ha két különböző helyről van jövedelmed, javaslom, hogy ahol a kevesebbet kapod, ott ne kérd az adójóváírást, mert év végén az adóbevallásnál kellemetlen meglepetésként érhet, ha annak az szja-ját vissza kell fizetned.

Utolsó kérdésedre a válasz:

100 000 bruttó szuperbruttósítva 127000 Ft.(Most tekintsünk el attól, hogy éves szinten számolunk, mert a végeredmény ugyanaz lesz)Ez az alap.

127000-nek a 17%-a(szja kulcs) 21 590 Ft. Ebből lejön az adójóváírás kedvezménye (15100 Ft), így a levont szja 6490 Ft.

2010. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Pont azért kérdeztem meg, hogy ne érjen kellemetlen meglepetésként, hanem számoljak vele.

Ezt a szuperbruttósítás dolgot nem vágtam, de akkor valahogy így kéne csinálni:

1. helyen keresek havi bruttó 50-et: ha jól számolom, akkor 50*1,27*0,17 = 10796 az adó, tehát ennyivel kapnék kevesebbet havonta.

2. helyen keresek mondjuk havi bruttó 70-et és itt veszem igénybe az adójóváírást.

Tehát ha ez első helyen is igénybe venném, akkor majd be kéne fizetni azokat a havi 10k-kat utólag.

Ha csak a 2. helyen veszem igénybe, de esetleg nem érem el a 69940-et, akkor majd még utólag jóváírathatnék.

Tehát akkor ha jól értem mindenképp érdemes a kevesebbnél nem igénybevenni, ha együtt meghaladják a 70k-t.

2010. márc. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!