Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom kiszámolni a...

Hogyan tudom kiszámolni a várható éves bruttó jövedelmem az alábbiak alapján? A jövő évi adózás szempontjából érdekelne a dolog!

Figyelt kérdés

Március 1-től felmondtak a munkahelyemen, május 29-ig vagyok munkaviszonyban. Kaptam végkielégítést, ill. a felmondási időmet kifizették nem kell ledolgoznom.

Tehát rendelkezem az eddigi ez évi összes bruttó jövedelmem adataival. A családi pótlékot én kapom, nem tudom mi számít még jövedelemnek ezen kívül. Ha esetleg júniustól munkanélküli vagyok annak számít-e munkanélküli járadék stb. Úgy tudom, hogy éves bruttó 5. 000. 000. Ft-ig van a 17%-os SZJA jövedelemhatár, ennek kiszámítása miatt érdekelne, hogy mennyi ezévi jövedelem esetén érném el ezt a határt.


2010. márc. 14. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

www.apeh.hu

bérkalkulátor

2010. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos néztem már, egyrészt erre nem találtam bérkalkulátort, másrészt amit találtam bérkalkulátort azzal ezt nem tudom kiszámolni.

Azért köszi!

2010. márc. 16. 08:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, de nem értem a kérdésedet. Ha tudod, hogy br.5millió a 17%-os határ...

Egyébként a családi pótlék nem számít, de a munkanélküli járadék igen.

2010. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia! 5000000 osztva 12 hónappal az 416000 ft /hó. Nem hiszem hogy ennyit kerestél havonta a munkanélküli se ennyi.

De össze kell adni a fizetésed és a munkanélkülit. Az kéne kiderítened az mennyi!

2010. márc. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Második vagyok, és azt megvilágosodtam a kérdésedet illetően. A szuperbruttósítás miatt kérdezed, ugye? Ebben az esetben 3 937 008 Ft az a jövedelem, ami még 17%-al adózik, mert ha a 27 %-ot erre ráteszed, az 5 000 000 Ft.
2010. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kimaradt a "hiszem" szó a megvilágosodás előtt. Bocs.
2010. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!