A Bitcoin adóköteles?

Figyelt kérdés

Úgy vélem az, mindaddig míg nem váltom át valamely bitcoinváltónál (LocalBitcoins, cex.io stb.) és kérem ki a pénzt, mint adóköteles fizetési eszköz. Na elég profi lett a megfogalmazás, javítsatok ki ha tévedek. Kérném CSAK olyan írjon, aki tudja mi az a bitcoin, SZÓ SINCS ADÓCSALÁSRÓL ill. olyasféle megnyílvánulásról, hogy még egy valaki, akinek nem tetszik Magyarország. Semmi köze a kérdésemnek ezekhez.

Köszönöm!


Ui: persze, ha állandósággal kapok pénzbeli utalásokat, amit átváltok bitcoinba gondolom azt le kell adózni, ha megtartom a tárcámon ha nem, tehát pl. egy banki jóváírás és könyvelés után látható, hogy egy vagy- többszöri tranzakció is bitcoinba való átforgatást jelent. De lehet jobb ha bemegyek a NAV helyi kirendeltségéhez..



2015. dec. 8. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És az adóbevallásodba beírod, hogy évi bevétel 315000 bitcoin?


Mert ha átváltod pénzre, az oké adóköteles, de ha marad bitcoinba, az nem az. Navosoknak nincs bitcoin számlájuk.

2015. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ugyanígy gondolom. Elején írtam, ha átváltom egyszerűen látható, honnan és miért jött és az adóköteles. Egyébként nem, miért írnám rá a bevallásra, hogy x bitcoin a bevétel? Ezt írtam, hogy eladás után a befolyó pénz, amiből adózni kell. Köszönöm azért.
2015. dec. 8. 21:46
 3/12 anonim ***** válasza:
A bitcoin egy virtuális pénz. Amíg nem váltod át fizikai pénzre (most az mindegy, hogy az bankszámlán van-e vagy kp-ban), az addig egy számhalmaz gyakorlatilag. Nem hiszem, hogy bárminemű adólapot képezne.
2015. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Viszont ha valaki nekem küldd x összeget és én azt váltom át bitcoinra/ba? Ez 1 évben megtörténik pl. 100x, de abban az évben én semmiféle átváltást, bitcoin eladást nem hajtok végre és nem is kérem ki a pénzt. Amiből vettem a bitcoinokat, tehát amit küldtek nekem pénzt az adóköteles?
2015. dec. 9. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Elég zavaros a kérdésed.

Azt írod, hogy "küldd x összeget és én azt váltom át bitcoinra". A következő mondatban, pedig, hogy nem történik átváltás az adott évben. Dönts el, hogy akkor melyik.


Illetve milyen pénzt küldenek neked? Kicsoda? Milyen jogcímen.

2015. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra értem, hogy a kapott pénzt, amit én bitcoinba fektetek az adott évben nem adom el, tehát ha az ár le/fel megy semmiféleképp nem veszem ki a pénzt az akármelyik bitcoinkereskedőtól. Ezért írtam pl. a cex.io-t de lehet bármely bitcoin pénztárcát nyújtó cég is, ahol bankkártyás ki-befizetési lehetőséget kínálnak.
2015. dec. 10. 07:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem-nem, te fogalomzavarban szenvedsz. ha valakitől pénzt kapsz, aki nem az egyenesági rokodnod és nagyobb összeg, ott kötelező ajándékozási illetéket fizetni (google a barátod), tökmindegy, hogy te most átváltod bitcoinba.
2015. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értelek, de akkor itt nem az a kérdés, hogy a bitcoin adóköteles-e, hanem hogy a kapott pénz adóköteles-e amiből megveszed... Amit még mindig nem tudunk, hogy milyen pénzt kapsz, így erre nem lehet válaszolni.
2015. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kapok pénzt a barátomtól utalás útján, amit én bitcoinra váltok. Adóköteles a pénz?

6 vagy 7-es neked is a barátod a google és a helyesírási szótár is.

2015. dec. 14. 17:10
 10/12 anonim ***** válasza:

" ha valakitől pénzt kapsz, aki nem az egyenesági rokodnod és nagyobb összeg, ott kötelező ajándékozási illetéket fizetni"


Tényleg kiszakadna a szemed, ha ezt is elolvasnád, a többinek meg utánakeresnél. NEM ADÓZNI KELL, illetéket kell megfizetni.

2015. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!