Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélynek...

Adószámos magánszemélynek mivel érdemes számlát készíteni? Kell egy számlázó programot letöltenem?

Figyelt kérdés
Sosem találkozom személyesen az ügyfelekkel és ÁFA mentes vagyok.

2015. dec. 19. 14:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

[link]


Nekem ezek semmit nem mondanak :)

2015. dec. 23. 08:18
 12/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a lenti keretprogramot telepíteni.
2015. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2016ban még használhatsz számlatömböt. 2017-től a NAVnak lesz valami saját egyszerű és biztosan ingyenes számlázóprogramja akkor azt várd meg és 2017 elejétől azt használhatod. Nyugodtan lehet használni mert más számlázókból is ugyanabba a NAV adatbázisba kell 2017től kötelezően feltölteni a számlákat. A NAV saját számlázóját használva legalább elkerülheted a bírságot is ami akkor jöhet ha egy idegen számlázót használsz ami egyszer véletlenül elmulasztja feltölteni a NAVhoz a számlákat.
2016. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Számlázz.hu-t használom idén, mert ingyenes és egyszerű használni.

Az már más kérdés, hogy a könyvelő számlázó proginak írta be, holott ez online rendszer... Helyesbíteni nem lehetett, leadtam a papírt jól kitöltve is. Nem jeleztek semmit vissza, mármint a NAV.

2016. júl. 10. 17:05
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért ha teheted akkor 2017-től válts. Addig meg csak nem veszik észre. A NAVé legalább biztos hogy ingyenes marad később is mert az adófizetők pénzéből üzemel. Egy cégnek meg valamikor be kell hajtania később a bevételeket.

Igaz hogy a NAV is online ezért akkor még mindig marad egy olyan probléma hogy ha valamiért egy időre nincs internetkapcsolatod akkor számlázni se tudsz de ez van, a NAV számlázója is online lesz.

A másik része hogy a könnyvelőnk bosszankodott azon hogy a NAV vállalja majd a könyvelést is mert lesz NAVos könyvelő rendszer is. Ez a könyvelőknek nem jó de az adózóknak igen mert akkor nincs az hogy egy könyvelő elpuskázik valamit. Ha a NAV puskázza el akkor nem kapsz bírságot.

2016. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt a hibát már akkor észre kellett volna venniük és jelezni, hogy hibás. Persze, nem értek hozzá.

Amúgy marha jól hangzik. Hülyeség is ha én szívok, mert a könyvelő hibázik...

2016. júl. 11. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!