Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Összevonják a két jövedelmet,...

Összevonják a két jövedelmet, ha 100E-ft nyugdíj mellett kiadnám vidéki házamat havi 60E Ft-ért vagy csak a 60Ezer Ft adózik?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A nyugdíj nem adózik.
2016. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Egy ismerősömet nemrég büntette meg a NAV, mert nem tudta, hogy a nyugdíj mellett csak valami max összegig lehet dolgozni - úgyhogy abban nem lennék olyan biztos, hogy a nyugdíj mellett csak a 60 ezer adózik.

Jobb lenne, ha a NAV-nál kérdeznéd meg, akár telefonon.

2016. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Második válaszoló valamit félreért, vagy félinformációkból táplálkozik. :)


A nyugdíj nem adózik (egyenlőre). Csak az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmed adózik.


A nyugdíjkorhatár előtti "nyugellátások" mellett nem lehet évi bizonyos összeg felett keresni, mert elvonják az ellátást. Vagyis lehet, de akkor számolni kell az ellátás megvonásával. Ebben nem a NAV illetékes, hanem az ellátást folyósító szerv. Ők fizettetik vissza a "jogosulatlanul" megkapott ellátást.

2016. jan. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszokat kaptam, esetleg valamit arról, hogy hány % adót kell fizetni a 60E Ft után?
2016. jan. 27. 09:36
 5/12 Nagy_Gábor válasza:
72%

Csak az ingatlan kiadásából származó jövedelem után kell adóznod. Ez (gondolom nem vállalkozóként adnád ki) önálló tevékenységből származó jövedelem. Választhatsz tételes költség elszámolást, vagy választod a fix 10% költséget. Adóelőleget negyed évente kell fizetned. Ha havi 60 000ért adod ki, akkor nem kell EHO-t fizetned, mert éves szinten nem haladja meg az 1 000 000Ft-ot.

Az SZJA 16%, ennyit kell adóznod az ingatlan bevételből a költséglevonás után.

Pl: Ingatlan kiadásból származó bev.: 60 000Ft

10% költség levonás után az adóalap: 54 000Ft

Fizetendő SZJA: 54000X16%= 8640Ft

2016. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

2-es vagyok és tényleg lehet, hogy félinformáció birtokában voltam :-)

De! utolsó válaszadót helyesbíteném, mert 2016 jan. 1-től csak 15 % a személyi jövedelemadó, nem 16. Remélem, legalább ezt jól tudom :-)

2016. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nagy_Gábor válasza:
Kedves utolsó! Valóban 15% az idei évtől az szja. Elnézést a téves infóért de mivel mar a sokadik adóbevallást csinálom az idei évben, ezért még alapból a 16%ra van ráállva az agyam
2016. jan. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ha van orvosilag igazolt betegséged akkor vonatkozik az adó kedvezmény rád.
2016. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedvesek és segítőkészek vagytok, hála! Szeptemberben sok órás altatásos szívműtét, de meggyógyultam, akkor nincs adókedv. igaz?
2016. jan. 28. 19:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan betegségekre lehet érvényesíteni kedvezményt, amelyet egy bizonyos rendelet felsorol. Ezek általában krónikus betegségek, vagy különböző fogyatékosságok.

Például asztma bizonyos fajtái, csökkent látóképesség (vakság) stb.

2016. jan. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!