Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki elmagyarázná az áfa...

Valaki elmagyarázná az áfa visszaigénylését? Egyéni vállalkozásban gondolkozom. "Gondolkozom"

Figyelt kérdés

Tudom hogy gyerekes a kérdés és hogy egy könyvelőnek kell elmagyarázni de csak hogy valami elképzelésem legyen. Mindenki mondja hogy ezt meg azt vissza lehet igényelni de senki nem tudja elmagyarázni.

pl: Kereskedő akarok lenni. Veszek egy terméket áfával 1000Ft-ért. Ráteszem a hasznomat eladom 1200Ft akkor nekem a haszon ugye az a 200Ft és még a vásárolt áruból egy bizonyos százalékot gondolok itt az áfára vissza tudok igényelni majd valahogy valamikor? Aztán szükségem van egy berendezésre pl egy asztalra. Veszek egy asztalt 10000Ft ért számlával és akkor abból is vissza tudok igényelni valamit valahogyan vagy a teljes áfát? Tudom hogy egyszerűen sarkítva írom de hogyan is van ez és azt is tudom hogy ez ettől egy kicsit bonyolultabb de nagyon érdekelne.


2016. febr. 1. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Veszel egy asztalt, 100+áfa áron (127). Levonható adód keletkezik, 27 ft.


Eladod az asztalt, 120 plusz áfáért (152). Fizetendő áfád keletkezik, 32 ft.


Bevalláskor szépen összeveted, mennyi levonható, mennyi fizetendő (le nem vonhatóval most ne foglalkozzunk). És tádám, fizetsz 5 ft-t.

2016. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És amint visszaigényelsz, már mehetsz is ellenőrzésre...
2016. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Icus47 ***** válasza:
Mind igaz amit előttem irtak csak kiegészitésként - és ez nem része a kérdésednek, de lényegesnek tartom- ha most kezded a vállalkozást, akkor havi áfa bevallónak kell lenned, ami azt jelenti, hogy csak akkor kérheted -igényelheted vissza- ha az 1 millió t.-ot eléri a visszaigényelhető ÁFA egyenlege
2016. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bak Norbert ***** válasza:
56%

+ azért az 5 ft-ból még vonjuk le azoknak a költségeknek az áfáját, ami az eladással járt. Mert pl szállítani is kellene valahogy és a vállalkozás működésének is vannak költségei. Ebből adódóan lehet, hogy mínuszos lesz az áfa, vagyis nem kell áfát fizetned, hanem ezt a mínuszt vissza tudod igényelni. De, ahogy előttem is írták, értékhatárhoz kötött, és rulirozó, vagyis havonta ezt csak tolod magad előtt, amíg azt nem mondod, hogy kéred vissza. Ők meg behívnak ellenőrzésre, hogy mire is? És miért vállalkozol, ha ennyire nem megy a bolt, ergo veszteséges vagy ( = mínuszos az áfád, mivel több a költséged, mint a bevételed áfája)


Egyéb esetben a visszaigénylés, levonás formájában fog megjelenni, vagyis, hogy a bevételed áfáját ne kelljen teljes egészében havonta 20.-ig befizetni, hanem abból a költségeket "vissza tudd igényelni", vagyis le tudd vonni.

2016. febr. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!