Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkába Járás költségtérítése?

Munkába Járás költségtérítése?

Figyelt kérdés

6 órás bejelentettem lesz hamarosan. Főnököm szerint a könyvelőjük azt állítja, hogy a munkába járás költségének megtérítése nem lehetséges náluk egyelőre mivel a cégnek nincs adóalapja amiből jóváírhatnák, de tudnak 5000 Ft értékben bejárási(vagy valami ilyesmi) támogatást adni.


Ezzel a kifejezéssel nem igazán találkoztam mint akadályozó tényező.


Annyit tudok, hogy ercsiként Érdre járnék be és ,hogy a havi 14 ezer forintos bérletből legalább 12 ezret kéne fizetniük. A szóban forgó cég: Kutsera Kft.


Lehetséges ez vagy csak szimpla kifogás, hogy spóroljanak rajtam 9000 Ft-ot?


2016. febr. 9. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Nincs sehol előírva, hogy kötelező lenne a munkaadónak útiköltség térítést adni. Tehát ha ő nem indokolja meg neked, hogy miért nem ad, csak nem ad, nem tehetsz semmit, ugyanis erre nincs jogszabály. Nem köteles adni.

Ha elvállalod így is a munkát, elvállalod, ha nem, akkor nem.

Tehát teljesen mindegy, hogy most ő mit mond, hogy miért nem ad, nem köteles adni.

2016. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha van "adóalap", ha nincs, a munkáltató köteles a munkába járás költségéhez hozzájárulni. Ez nem választás kérdése, egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával, ha nincs térítve a költség, bírságolhatnak is.

Pontosan a költség 86 %-át kell térítenie jogszabály alapján.


A térítést nem jóváírják az adóalappal szemben, hanem a cég bevételével szemben elszámolják költségként. A térítés adó- és járulékmentes mind a két fél részéről.

2016. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
... pontosan azért, mert kötelező!
2016. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Hogyvagyok ***** válasza:
73%
Kormányrendelet szabályozza a munkábajárás feltételeit. A te esetedben mivel a lakhelyed és a munkahelyed nem egy közigazgatási határon belül van, ezért távolsági, helyközi járattal(Volán,BKV,MÁV) tudsz csak közlekedni(bérlet,jegy), aminek 86%-át a munkáltatónak meg kell térítenie. Személygépkocsival is járhatnál 9 FT/km-ért, de csak akkor, ha nincs más tömegközlekedési eszköz, illetve ritka a járatindítás.
2016. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

"Pontosan a költség 86 %-át kell térítenie jogszabály alapján"

Érdekes. Ezt én még soha nem hallottam. Azt igen, hogy téríthet, de hogy kötelező lenne térítenie, azt nem.

De akkor biztos én tudom rosszul.

2016. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Hogyvagyok ***** válasza:
73%
A munkáltató a távolsági bérlet,jegy akár 100%-át is kifizetheti, de 86 %-át kötelező térítenie. Munkaügyi ellenőrzés során büntetendő, ha nem tartja be a jogszabályt a munkáltató.
2016. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen 14 ezernek 86%-a kb 12 ezer lenne, ez volna a volán bérletem egy hónapra.

Elég alaposan átnéztem ezt a témát mert ugye ez nekem -9000 Ft.

Lehetséges ezt valahogy kiharcolni és, hogy ne 5 ezer forinttal próbálják meg kiszúrni a szemem?

Ezt a "legalább 86% kötelező" részt valahogy nem akarták elhinni nekem.

2016. febr. 9. 21:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, nemár.


[link]


Kormányrendelet írja elő a bejárás költségeinek megtérítését. Benne van minden.

2016. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van aki azt hitte a 86% csak valami ajánlás vagy mi? :)
2016. febr. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak szólok, "ezer" éve így van.

Már a szocializmusban is ez volt... és még most is kötelező.


Ha nem térít annak ellenére, hogy lobogtatod a jogszabályt a szeme előtt, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen tehetsz panaszt. Ők majd határozattal kötelezik a munkáltatót annak kifizetésére, és ha nem teszi, akkor még meg is bírságolják.

2016. febr. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!