Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Adott egy Másodállású egyéni vállakozó. Valaki elmagyarázná nekem hogy hogy kell HIPA-t számolni?

2016. febr. 9. 23:11  Privát üzenet  

A válasz
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Attól függ milyen módon választod meg, vagy fizeted, Kataban lehet éves 50.000 Ft, vagy önkormányzat szerintit is fizetni. Alap esetben a székhely és telephely(ek) szerinti százalékot kell alapul venni. Ha több telephely van, akkor az ott keletkezett bevételek után lehet megállapítani, külön-külön.

Az alapja az árrés, de a bevételből nem vonható le minden költség. Jellemzően csak ELÁBÉ, vagy anyagköltség, alvállalkozói költségek, közvetített szolgáltatási érték, K+F.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2016. febr. 10. 03:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy cég alkalmazásában állok, számlázhatok is még külön nekik egyéni vállalkozóként?
2015 augusztus 31-én munkaviszonyom megszűnt. Szept-től KATÁS FŐÁLLÁSÚ egyéni vállalkozó vagyok. Adóbevallást külön (munkaviszony után: 1553-as bevalláson; egyéni vállalkozó:...
Másodállású egyéni vállalkozó hogyan adózik? Hol találom meg a pontos leírást neten?
Valaki elmagyarázná az áfa visszaigénylését? Egyéni vállalkozásban gondolkozom. "Gondolkozom"
Valaki elmagyarázná nekem ezt az egyéni meg listás választások lényegét, mert nem vágom?
Hetedikes vagyok és nem értem a tömegszázalékos koncentrációs feladatokat. Holnapra pedig kell csinálni egy feladatot amit mi találunk ki, de én nem értem. Segitene valaki? Vagy...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!