Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Blogolásból befolyó összegért...

Blogolásból befolyó összegért hogyan kell adózni? Van egy blogom, amely hamarosan fizetős lesz, és szeretnék utána adózni. Az adószámos magánszemély dolog lehetséges erre a tevékenységre?

Figyelt kérdés

Átlagosan havi 100-150ezer forint lehet a bevételem vele.

Van valami kikötése az adószámos magánszemély dolognak?


2016. márc. 1. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Érdeklődj utána a NAV-nál, de úgy tudom, rendszeres - havi- bevétel esetén nem lehet adószámos magánszemély adózás, csak egyéni vállalkozói.
2016. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor sem lehet, ha az összeg ingadozó, vagy ha mondjuk 2 havonta jön belőle pénz? Illetve befolyásolja, hogy nappali tagozaton tanul az illető, vagy hogy van főállású munkája mellette?


Köszi azért a választ.

2016. márc. 1. 09:22
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Első jól mondja, rendszeres jövedelemnél nem lehetsz adószámos.

Ekkora tételnél javasolt a KATA nevű adózás, fixen befizetsz 50 000-et havonta, plusz évente némi iparűzési adó, és le van tudva minden. Ezzel havi 500 000-as keresetig is elmehetsz, akkor is csak 50 000 az adó és járulék.

Ha van mellette főállásod (heti minimum 36 óra), akkor annyiban módosul, hogy csak 25 000-et fizetsz havonta.

Ha egy időszakban előreláthatólag nem lesz bevételed, tudod szüneteltetni és akkor nem kell fizetni semmit (csak a 7000/hó körüli TB járulékot, persze ha van állandó munkaviszonyod, akkor azt se).

Tanulói jogviszony nincsen rá hatással (a nyugdíj és gyed/gyes van).

Az, hogy hol többet, hol kevesebbet keresel, minden vállalkozónál így van, erre nem lesznek tekintettel... annyit tudsz megtenni esetleg, hogy amíg nem biztos a rendszeres jövedelem, addig adószámos magánszemély vagy, viszont annak rosszabb az adózása.

2016. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, nagyon részletes volt! :)
2016. márc. 1. 10:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a blogolás alatt mit értesz. Mert nem mindegy, hogy hirdetésből befolyt összeg vagy például megbízásból blogolsz stb.
2016. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok, dolgom volt - visszaértem :-)

Ezért írtam neki, hogy forduljon a NAV-hoz, érdeklődni (akár személyesen, akár telefonon), mert ez annyira speciális, hogy az a legbiztosabb, ha onnan kér állásfoglalást.

Ugyanis ha évek múlva kap egy NAV-os ellenőrzést, akkor hiába fogja azt mondani, hogy de hát a Gyakorin azt mondták, így kell, úgy megbüntetik, mint a huzat.

2016. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 12:14

A látogatók a tartalomért fizetnének. Nincs reklám, sem pedig megbízás.

Tehát ha befizet x összeget, csak azután tudja a blogomat elérni, a tartalmát elolvasni. A blogom tanácsadással foglalkozik.

2016. márc. 1. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig első vagyok: akkor ez internetes kereskedelemnek minősül és arra nem váltható ki az adószámos magánszemély, mert ez egy folyamatos, rendszeres tevékenység (függetlenül attól, hogy lehet, hogy 2 hónapig nem kapsz pénzt, de maga a "vállalkozás" folyamatosan "hirdetve" van, jelen van, tehát akár minden nap érkezhet pénz.
2016. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszi a választ, utánajárok majd rendesen, ahogy írtátok.

Egyetlen kérdést, ha megengedtek még, az egyéni vállalkozás során, ha a KATA rendszert választom, akkor ezt egyik napról a másikra is tudom szüneteltetni, és bármikor újra aktiválhatom?

2016. márc. 1. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, ennyire nem egyszerű, mert én szüneteltettem az ügyfélkapun, amivel bement a kérelem az önkormányzathoz, és ők jelentették a NAV-nak, de még külön nekem is kellett jelenteni a NAV-nak, plusz be kellett mennem szerződést kötni a tb fizetésre, plusz valami macera volt még az iparűzési adóval is és valami miatt be kellett adnom egy bevallást, szóval a továbbiakban én inkább fizetem a havi 50-et az üres hónapokra is, mint hogy szüneteltessem. Érdemes mindenképpen beszerezni egy könyvelőt, nekem is van, így talán már ez se lenne akkora macera (csak nem volt azóta üres hónapom).
2016. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!