Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Befizettem az államnak csekken...

Befizettem az államnak csekken 6 ezret tavaly, erre ma inkasszóztak 46 ezret, hogy lehet?

Figyelt kérdés
Tavaly kijött a végrehajtó egy ügyben átadott végzést kiköltöztetésről, átvettem, majd közölte hogy fizessek be ezért hatezret az államnak. Jött a csekk nemsokára az ügyészségtől, befizettem, ez volt tavaly nyáron. Erre ma levontak a bankszámlámról 46 ezret a végrehajtói iroda a pesti központi bíróság közleménnyel és ugyanazzal az ügyiratszámmal. Ez hogy lehet? Semmiféle felszólítást nem kaptam soha, semmilyen tartozást, elvileg a bank ki sem adhatná a számlámat. Lehet nem tájékoztatta az ügyészség hogy befizettem a 6 ezret ezért most ennyit levettek? :(
2016. márc. 10. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírósági ítélet van, inkasszózhatnak a számládról. A bank ezt nem bírálhatja felül. Nem tudom, mennyi a tarztozásod, és miért, de ha végrehajtási ügy van, akkor azért utána kellen járnod, hogyan zárd le, nem gondolod?
2016. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy személyesen beszéltem a végrehajtóval, azt mondta, ha befizetem a hat rongyot, akkor ennyi volt. Azóta egy levelet kaptam az ügyészségtől amiben ugyanazt megkaptam, amit a végrehajtó adott személyesen. Semmiféle tartozásról, semmiféle tárgyalásról egy darab papírt nem kaptam, azt mondta a végrehajtó tavaly hogy akkor már le lett zárva...
2016. márc. 10. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
De mennyi volt a tartozásod, ami miatt elindították az eljárást? Gondolom nem 6 ezer ft...
2016. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semennyi. Ez nem tartozás volt, hanem az hogy ott voltam egy ismerősömnél akinek önkormányzati lakása volt, amikor bérleményellenőrzés volt, és utána olyan papír jött hogy a szomszéd 'jóindulatú' vénasszony azt mondta hogy én ott lakom nála és így elvették tőle a lakást. Én meg személyesen kaptam arról egy papírt h kilakoltatás, stb, holott semmi közöm az egészhez. Erre mikor már elfelejtem, még a pénzemet is elszedik.
2016. márc. 10. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Mese!


meg ne gyere azzal, hogy a bank jogtalanul adja ki az adataid!

2016. márc. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!