Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2 önkéntes nyugdíjpénztárban...

2 önkéntes nyugdíjpénztárban vagyok tag. Megszüntethetem-e a tagságomat az egyikben úgy, hogy a pénz átkerüljön a másikba (össze tudom-e vonni őket)?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még nyugdíjas korú, a 2 közül az egyik az előző munkahelyemhez kapcsolódik (a munkahely tett be nekem pénzt amíg ott dolgoztam), de már nem dolgozom ott, így nincs értelme fenntartani mind a 2-t.

2016. ápr. 8. 23:53
 1/1 belapus ***** válasza:

Elvileg igen, de a hogyanért föl kellene keresi a pénztárak honlapját.

Találomra, egy pénztár GYIK-jéből:

"+ Két pénztárnál is van önkéntes pénztári tagsági jogviszonyom, lehet-e ezeket egyesíteni?

Igen, egyik pénztárból a másik pénztárba történő átlépéssel lehetősége van erre. Átlépés esetén az átadó pénztárnál megszűnik a tagsági jogviszony, és az ott lévő megtakarítás átadásra kerül az átvevő pénztár részére. Ez esetben közvetlenül jelezheti az átvevő pénztárának átlépési szándékát. Amennyiben az ( pénztár neve ) Nyugdíjpénztárban kívánja egyesíteni önkéntes nyugdíjpénztári számláit, az átlépési kérelmet eljuttathatja pénztárunknak, és mi eljárunk az átadó pénztárnál az Ön által adott meghatalmazás alapján."

2016. ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!