Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kérhetem a munkáltatómat,...

Kérhetem a munkáltatómat, hogy több adóelőleget vonjon le, mint ami indolt lenne? Mi a menete és bizonyítani kell-e, hogy valóban szükség van rá?

Figyelt kérdés
Éerthetőség miatt, nyilvánvaló, hogy százalékos levonás miatt lenne rá szükség, hogy minél kisebb legyen a nettóm.

2016. máj. 3. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a munkáltató járna el törvénysértően.
2016. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg.

Amit levon, be is kell fizetnie a NAV felé, és azonnal ellenőriznék a jogtalan levonás miatt.

Az adósságot ki kell fizetni (gondolom, az a cél, hogy kevesebbet tiltsanak, stb)

2016. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Az adósságot ki kell fizetni (gondolom, az a cél, hogy kevesebbet tiltsanak, stb)"


Ha valóban ez a kérdező célja, nem értem a logikáját. Fizessünk többet adóban, így kevesebbet tudok törleszteni abból az adósságból, amit úgyis ki kell fizetni? Inkább annak örülj, hogy sokat vonnak, mert fogy a tartozásod. De ebben az esetben nem marad több pénz nálad, sőt. Amúgy törvénytelen, szóval felejtős.

2016. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nyilván úgy gondolja, hogy papíron többet von, de kp-ba azért neki kifizeti, csak papíron legyen kevesebb a bér...
2016. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Nem értem miért kell mindig törvénysértésre gondolni. Egyszerű. Többet vonjanak le adóelőleget, nyilván fizessék is be a NAV felé. Semmi fekete pénz! A következő évben pedig visszaigényelném, teljesen jogosan. Csakis törvényesen. Pont ez az, hogy az érvényes jogszabályoknak megfelelően szeretném csökkenteni a nettómat.
2016. máj. 4. 06:53
 6/11 anonim ***** válasza:
HA nem hazugság a célod vele vagy csalás, akkor mégis mi értelme?
2016. máj. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Enikő64 ***** válasza:
Kedves kérdező , lehetőséged van Öngondoskodás céljára nyugdíjbiztosítás,önkéntes nyugdíjpénztár stb. visszaigényelni az egyébként befizetett személyi jövedelem adó akár 20% -át - ez járható út és törvényes :)
2016. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig a saját gyerekének akar kevesebbet adni, hiszen a gyerektartás összege a nettó bér %-ában kerül meghatározásra!!!

Sajnálom szegény gyereket! Nemcsak azért, mert így szűkösebben él, hanem mert ilyen apja van!!!

2016. máj. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ma 8:03: az megvan, hogy a nettóját akarja, hogy kevesebb legyen? Attól, hogy fizet valamilyen pénztárba, majd a magánbefizetésre adókedvezményt vesz igénybe, a havi nettó bére nem csökken.
2016. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak le van írva a törvényben, hogy milyen módon és mennyit vonhat le adóelőlegként.


Ha Te többet szeretnél fizetni (persze nem a fenti cél miatt), akkor azt önkéntesen tudod csak megtenni.

Ha felhatalmazod rá a munkáltatót, és ő teljesíti a több levonást, attól még a nettó bér a következő fogalmat takarja: Bruttó bérből a KÖTELEZŐ (törvény által előírt) LEVONÁSOK után fennmaradó összeg. Az az összeg, amit nem a törvény előírása alapján von le a munkáltató, hanem a Te felhatalmazásod alapján, nem fog levonódni a bruttó bérből a nettó bér összegének meghatározásához.


Tehát itt most jelen pillanatban kiskapu nincs!!

2016. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!