Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha már évek óta egy bizonyos...

Ha már évek óta egy bizonyos cégnél dolgoztam, de soha nem kaptam a munkáltatómtól szja bevalláshoz a kifizetett összegről papírt.2015 szep. Máshol vagyok mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mekkora büntetésre számíthatok, mert előző években nem csináltam adóbevallást emiatt?


Ha az előző munkahelyen nem hajlandó számomra elküldeni a kilépési papírokat, illetve bérpapírokat mit tegyek?



2016. máj. 3. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy az előző években (2014, 2013 stb) a cég megcsinálta az adóbevallást, ezért nem adott igazolást! 2015-re viszont a kilépés napján ki kellett volna adniuk!Ha soha nem ment be bevallás, és Te ezt utólag pótolod, nem biztos, hogy megbüntetnek. Általában akkor büntetnek, ha a NAV jön rá, hogy nem csináltál adóbevallást!
2016. máj. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem is hivatalosan dolgoztál ott?

Mert egyébként miért nem kaptál, ha nem ezért?


Ha hivatalosan dolgoztál, és a cég nem adott a bevalláshoz jövedelemigazolást, és Te ezért nem készítettél bevallást, akkor nem fognak megbüntetni, csak utólag be kell nyújtani az elmaradt bevallásokat is. A céget viszont büntetik a ki nem adott igazolásokért.


Ha a volt munkáltató nem adja ki a törvényben meghatározott igazolásokat, bért a munkaviszony megszűnésekor, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséghez fordulhatsz panasszal. Ők az ellenőrző hatóság munkaügyileg. Kormányhivatalokban vannak.

2016. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!