Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy cég egy egyéni vállalko...

Ha egy cég egy egyéni vállalkozót bíz meg a munkával, akkor csak az ő díját kell neki megfizetnie, az állam felé nem kell ezután járulékot fizetnie? (Akármilyen többletköltsége nem lesz? )

Figyelt kérdés

Amatőr kérdés, tudom. :)

Köszi a válaszokat.

Adószámos magánszemély után tuti van valami...

Ha valaki tudja esetleg azt is, az is érdekel.



2016. júl. 12. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor most egyéni vállalkozó vagy adószámos magánszemély?


Ha egyéni vállalkozó az illető, akkor leszámlázza a munkát a cégnek és a vállalkozó adózik saját maga után - épp ezért szeretik a cégek a vállalkozókat - nincs vele további gond :-)


Adószámosat nem szeretik, mert ott valami olyan van, hogy a cégnek kell levonni - de x forint után már a magánszemélynek kell adóznia - bonyolult és nem is lehet mindenre kiváltani - főleg nem rendszeres tevékenységre.

2016. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy macera kiszámolni a járulékot és levonni, de engem az érdekel, hogy a megbízónak anyagilag melyik éri meg jobban? Vagy mindegy?

Ha a vállalkozó és az adószámos is ugyanannyiért csinálja, a plusz macerát most ne nézzük. :)

Tehát a megbízó szemszögéből lenne jó látni, hogy melyik mit jelent neki.

Én adószámos msz vagyok.

2016. júl. 12. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A megbízó vállalkozó esetén a hozzá benyújtott, számla szerinti összeget kifizeti a vállalkozónak az elvégzett munkáért, ami a megbízónak költség lesz.


Adószámos magánszemély esetén pedig szerződést köt a magánszeméllyel a munka elvégzésére, megbízási díj fejében. A megbízási díj nagysága határozza meg, hogy az ügylet keletkeztet-e - társadalombiztosítás szempontjából - a magánszemélynél biztosítottságot, vagy sem. Ha igen, akkor a megbízó a megbízási díjból levonja a járulékokat és SZJA-t, a csökkentett összeget kifizeti a megbízottnak, és a megbízó még fizet utána közterhet is. Ha nem keletkeztet biztosítottságot, akkor a megbízási díjból csak SZJA-t von le, és kifizeti a maradékot a megbízottnak, valamint szintén befizeti utána a közterhet.

2016. júl. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor engem csak akkor éri meg megbízni, ha olcsóbb vagyok...
2016. júl. 15. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!