Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy használt műszaki cikkeket...

Egy használt műszaki cikkeket vásárolnák fel nagyobb mennyiségben és egy erre a célra létrehozott weboldalon szeretném eladi. Erre kell valamijen engedéj?

Figyelt kérdés

2016. júl. 12. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kereskedelmi tevékenységhez már elég rég kell.

A helyesírásodon való szörnyülködés élményét meghagyom másoknak.

2016. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Folyton a helyesiráson rágodtok...

Viszont köszönöm válaszod!

De ha én nem kapnék semmiféle bizonylatot a vásárlásról én tudnák adni a harmadik félnek? Hisz ha én nem kapok az olyan mindha "lopott lenne". Bocs ha értetlenkedek!

2016. júl. 12. 23:55
 3/8 anonim válasza:
nem.
2016. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kézzel irt bizonylat is megfelelne, aminn ár és az eladó neve fel van tüntetve?
2016. júl. 13. 00:11
 5/8 anonim válasza:
ezt a könyvelődtöl kérdezd meg én nem tudom.
2016. júl. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Drone007 ***** válasza:
Miért akarsz ehhez weboldalt magadnak? Használd a apróhirdető oldalakat, vagy a vaterát/ebay-t. Ott kvázi legális szinten adhatsz-vehetsz, és a kutya se figyel oda rád. Míg ha saját weboldalon akarsz eladni, előbb utóbb megkeres a nav, és szorulsz, ha se üzleti engedély, se számla, se adó...
2016. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ott kvázi legális szinten adhatsz-vehetsz,"


Tévedés, csak vállalkozói engedéllyel lehet kereskedni.

Csak saját megúnt, kinőtt holmijaidat adhatod el legálisan évi 600 ezer ft-ig.

Adásvételi szerződéssel igazolható, honnan van az áru (benne eladó, vevő pontos adatai, ig, szám, stb.)


És bizony, a Vaterán, Facebookon is vannak NAV-os próbavásárlók - bukott már meg nem egy ember így... Hogy a Télapóról ne is beszéljek, aki dec. 6-án nem adott számlát.

2016. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét.
2016. júl. 13. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!